• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nie zwoła Rady Gabinetowej, nie chce PR

Nie zwoła Rady Gabinetowej, nie chce PR
Foto: TVN24 Foto: Prezydent: raczej nie będzie Rady Gabinetowej

Prezydent nie zwoła Rady Gabinetowej w sprawie oszczędności budżetowych, natomiast nie wyklucza spotkania z ministrem finansów Jackiem Rostowskim. Tak Lech Kaczyński powiedział dziennikarzom w Azerbejdżanie, gdzie przebywa z oficjalną wizytą.

- Nie przewiduję Rady Gabinetowej, ponieważ ku mojemu bardzo wielkiemu zmartwieniu zawsze w istocie zmienia się to w posunięcie, gdzie elementy PR zaczynają dominować, a ja tego sobie nie życzę - stwierdził prezydent. Lech Kaczyński nie wykluczył natomiast swojego spotkania w najbliższym czasie z szefem resortu finansów.

Sytuację gospodarczą Polski ocenił jako lepszą niż w innych krajach, ale - jak zaznaczył - "sytuacja budżetowa lepsza już nie jest".

Nowelizacja budżetu nadchodzi

Projekt nowelizacji budżetu - zgodnie z zapowiedzią rządu - ma być gotowy 7 lipca. Pod koniec czerwca min. Rostowski informował, że deficyt budżetowy wzrośnie w 2009 roku o 9 mld złotych w stosunku do planowanego i wyniesie 27 mld zł. W związku z koniecznością nowelizacji budżetu, rząd rozpoczął poszukiwania dodatkowych oszczędności w resortach na poziomie 3 mld zł.

W czwartek Jacek Rostowski wraz z szefem doradców Michałem Bonim poinformowali, że rządowi udało się znaleźć 3 mld 56 mln zł oszczędności. Poczyniono je w resortach oraz w rezerwach celowych, w tym w Funduszu Alimentacyjnym.

sk/tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane