• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 17:15

Dostosuj

Nie złożą sprawozdania? Mogą stracić licencję

Nie złożą sprawozdania? Mogą stracić licencję
Foto: Flickr, CC BY-SA 2.0/ grotos Foto: Linia OLT Express działa od 2011 roku

Do końca lipca linia lotnicza OLT Express ma czas na przedstawienie Urzędowi Lotnictwa Cywilnego zatwierdzonego przez biegłego rewidenta sprawozdania finansowego za 2011 rok - poinformowała rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska. Jak dodała "musi to być rewident zewnętrzny, który obiektywnie oceni kondycję finansową firmy".

Zdodnie z rozporządzeniem unijnym za każdy rok kalendarzowy przewoźnik jest zobowiązany przedstawić sprawozdanie finansowe, zaakceptowane przez biegłego rewidenta.

- Nie dostaliśmy takiego sprawozdania, w związku z tym kilka tygodni temu wszczęliśmy postępowanie, które ma na celu wyegzekwowanie przepisów prawa - powiedziała rzeczniczka ULC.

Termin złożenia sprawozdania mija 31 lipca. Krasnodębska pytana, co się stanie, jeśli przewoźnik nie przedstawi w terminie wymaganego dokumentu, powiedziała, że ULC może m.in. zawiesić koncesję lub ją cofnąć. - Mamy wiele możliwości - dodała.

Spółka obiecuje informację o sprawozdaniu

Na środę jest planowana konferencja prasowa OLT Express, podczas której przewoźnik ma przedstawić wyniki za pierwsze trzy miesiące działalności oraz ogłosi decyzje o planowanych zmianach dotyczących funkcjonowania linii.

We wtorek spółka poinformowała, że informacji ws. sprawozdania finansowego udzieli właśnie podczas środowej konferencji.

OLT Express działa od początku kwietnia. Obecnie lata m.in. do Gdańska, Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Łodzi. Przewoźnik planuje od końca października uruchomić połączenia europejskie. OLT Express powstał w 2011 roku w wyniku przejęcia przez fundusz kapitałowy Amber Gold większościowych udziałów w dwóch polskich liniach lotniczych: OLT Jetair oraz Yes Airways. OLT Jetair była linią lotniczą oferującą loty krajowe i zagraniczne przy wykorzystaniu samolotów turbośmigłowych o regionalnym zasięgu. Yes Airways była wcześniej linią czarterową, wykorzystującą samoloty typu Airbus A320.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane