• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nie zbudował autostrady - pojedzie rowerem

Nie zbudował autostrady - pojedzie rowerem
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Wiceminister infrastruktury Radosław Stępień: pojadę rowerem

Był pewien swego - i złożył obietnicę reporterowi TVN CNBC Biznes: nie będzie autostrady - jej 180-kilometrową trasę pokona rowerem. Wprawdzie do terminu jeszcze daleko, ale już wiadomo, że budowa nie zdąży na czas. Więc wiceminister infrastruktury Radosław Stępień wyrusza na dwóch kółkach...

180 kilometrów ze Strykowa pod Łodzią do Pyrzowic koło Katowic zamierza pokonać w jeden dzień. Na trasę wiceminister Stępień wyruszy w przyszłym miesiącu.

Wiceminister wypełni tym samym obietnicę, którą złożył reporterowi TVN CNBC Biznes dokładnie rok temu. Obiecał wtedy, że przejedzie trasą autostrady A1 na rowerze, jeśli rząd nie zbuduje jej do połowy 2012 roku. Teraz już wiadomo, że droga do tego czasu nie powstanie.

- Oczywiście pojadę - tak jak się zobowiązywałem. Pojadę całą długość równolegle tego odcinka. Chce to zrobić w końcu sierpnia. Tak jak się zobowiązałem, tak przejadę. W jeden dzień - deklaruje przed kamerą TVN CNBC Biznes.

Kiedy wiceminister Stępień składał swą obietnicę, plany wyglądały różowo i można było się spodziewać rozpoczęcia budowy lada chwila. Jednak koncesjonariusz tej trasy - firma Autostrada Południe - nie zdołał w ubiegłym roku uzyskać w bankach finansowania dla tej inwestycji. Wtedy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała, że inwestycją zajmie się sama.

Okazało się jednak, że gotowy juz projekt wymaga poprawek. Obecnie nie wiadomo, kiedy budowa będzie mogła się rozpocząć.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane