• rozwiń
  • WIG20 2349.08 +0.14%
  • WIG30 2704.95 +0.20%
  • WIG 60776.93 +0.15%
  • sWIG80 11946.92 +0.05%
  • mWIG40 4275.04 -0.01%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:19

Dostosuj

Nie wszyscy chcą Apple Pay. Dwie duże sieci powiedziały "nie"

Nie wszyscy chcą Apple Pay. Dwie duże sieci powiedziały "nie"
Foto: Apple Foto: Apple Pay to mowa usługa telekomunikacyjnego giganta

Na całym świecie jest wielu innych detalistów, z którymi możemy współpracować - tak szef Apple Tim Cook zareagował na informacje, że dwie potężne sieci aptek CVS i Rite Aid odmawiają możliwość dokonywania płatności za pomocą usługi Apple Pay.

Apple uruchomił serwis płatności zbliżeniowych telefonem tydzień temu i w trzy dni zanotował ponad milion zarejestrowanych kart kredytowych. Do tej pory podobne serwisy umożliwiające płacenie telefonem za pośrednictwem specjalnego terminala próbowały wprowadzić takie firmy jak Google. Na razie bez sukcesu.

Nie wszyscy

Na razie na przystąpienie do systemu w USA zdecydowało się ok. 50 sieci sklepów. Odmówiły jednak dwie duże sieci aptek - CVS i Rite Aid.  - Mamy bardzo wielu sprzedawców, którzy chcą się zarejestować, mamy wiele banków i mamy resztę świata - podkreślił Cook, pytany o komentarz do tej decyzji.

CVS i Rite Aid nie wyjaśniły swojego kroku.

System Apple Pay umożliwia wykorzystywanie nowych iPhone'ów i iPadów do płacenia w sklepach. Wykorzystuje on standard NFC (komunikacja radiowa bliskiego zasięgu, umożliwiająca bezprzewodową wymianę danych).

Co ciekawe chęć rozpoczęcia współpracy z Apple ws. płatności mobilnych poinformował Jack Ma, szef chińskiego giganta handlu internetowego, koncernu Alibaba.źródło wideo: Bloomberg/x-news

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane