• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Nie wierz, że Obama zrezygnował

Nie wierz, że Obama zrezygnował
Foto: sophos.com Foto: Dla cyberprzestępców każda okazja jest dobra, by skłonić internautów do kliknięcia

Dla cyberprzestępców każda okazja jest dobra, by skłonić internautów do kliknięcia w pożądany przez nich link. Swoje wirusy przemycali już w mailach o pomocy dla ofiar tornada, teraz postawili na sensację: Barack Obama zrezygnował z prezydentury.

Niemal punktualnie z rozpoczęciem uroczystości inauguracji urzędowania 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych przez internet zaczęła przetaczać się fala maili z wiadomością: Obama zrezygnował z urzędu i opuścił USA.

W mailu adresat znajduje link do strony, która wygląda jak niemal jak prawdziwy blog Baracka Obamy. Są tam wszystkie, na bieżąco aktualizowane wiadomości z prawdziwej strony, a na samej górze sensacyjny tytuł: Barack Obama zrezygnował z prezydentury. Pod nim kilka zdań, że uroczystość inauguracji się nie odbyła, a sam Obama stwierdził, iz nie jest gotowy do pełnienia urzędu. Dalej - zwykły link "czytaj więcej".

Wystarczy kliknąć...

W rzeczywistości uruchamia on ściąganie programu o nazwie "baracknews.exe". Producent programów antywirusowych, firma Sophos, zidentyfikowała go jako "konia trojańskiego" Mal/WaledJs-A. Na fałszywej stronie są jeszcze pliki "speech.exe", "blog.exe" czy "barackblog.exe" o podobnym charakterze.

Uruchomienie któregoś z nich na własnym komputerze powoduje ściąganie kolejnych szkodliwych programów, które czynią z naszej maszyny komputer-zombie - czyli element botnetu, którym można zdalnie sterować i używać do rozsyłania spamu, czy innych przestępczych działań. O wykradaniu haseł i innych danych właściciela nie wspominając...

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane