• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Nie przestawajcie kupować!"

"Nie przestawajcie kupować!"
Foto: EPA Foto: Włochy przeznaczą 1,6 mld euro na pomoc turystyce

Premier Silvio Berlusconi w środę zaapelował ponownie do Włochów, by nie tracili optymizmu i nie przestawali kupować, bo tylko w ten sposób można będzie pokonać kryzys.

- Czynnik psychologiczny jest niezwykle ważny i może mieć wpływ na długość i głębokość kryzysu - oświadczył szef rządu na konferencji prasowej, podczas której przedstawił plan ożywienia turystyki. Łączna wartość tego pakietu pomocy to 1,6 miliarda euro.

- Ważne jest, by rozbudzać optymizm, i dlatego mówimy do Włochów: nie przestawajcie kupować - podkreślił.

Przypomniał, że państwo pomaga najbiedniejszym, na przykład emitując ostatnio tzw. karty socjalne, którymi rodziny o najmniejszych dochodach mogą płacić w sklepach z żywnością i opłacać rachunki za prąd i gaz.

Zaprezentowany plan ożywienia turystyki za pomocą pożyczek z prywatnych banków ma na celu nie tylko udzielenie pomocy w obecnej dobie kryzysu, ale także rozwinięcie tego sektora. Ma on ogromny potencjał - przypomniał premier, przytaczając szacunki ONZ, według których w ciągu najbliższych pięciu lat w podróż uda się 1,2 miliarda ludzi.

- Naszym celem jest, aby turystyka stanowiła 20 procent PKB pod koniec obecnej kadencji parlamentu - oświadczył Berlusconi. Obecnie stanowi ona 10 procent, o 7 punktów procentowych mniej niż w Hiszpanii.
ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane