• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nie napijesz się na Sylwestra

Nie napijesz się na Sylwestra
Foto: TVN24 Foto: Sieci handlowe nie chcą kupować wina ze starymi banderolami

Producenci i importerzy alkoholi mocnych oraz win są załamani. Rynek sparaliżowała ręka fiskusa. Sieci handlowe i hurtownie masowo wstrzymują zakupy mocnych alkoholi oraz win z powodu upływającego za pięć miesięcy terminu ważności starych banderol akcyzowych - pisze "Puls Biznesu".

Ministerstwo Finansów doprowadziło do kolejnego wstrząsu na rynku produktów akcyzowych. Firmy boją się dużych strat, a handlowcy nie chcą od nich alkoholu kupować.

- Wiele wskazuje, że to będzie najgorszy sezon w sprzedaży win od kilkunastu lat. Nie tylko z powodu spowolnienia gospodarczego. Sieci handlowe i hurtownie ogłosiły, że nie będą już przyjmować win ze starymi banderolami. Do tego wiele z nich nie przyjmuje też win z nowymi znakami, bo w związku z upływem ważności starych banderol w lutym 2010 roku chcą najpierw wyprzedać zapasy. Z tego powodu sprzedaż naszej i innych firm w branży nagle stanęła i od 1,5 miesiąca zaczęła ostro spadać, co odbije się nie tylko na firmach, ale też na wpływach budżetu państwa – mówi gazecie Witold Franczak, dyrektor generalny firmy Domain Menada z Grupy Belvedere.

Firmy ostrzegają, że z powodu wstrzymania obrotu towarami ze starymi znakami akcyzy, na rynku może zabraknąc wkrótce niektórych produktów z wyższej półki, takich jak whisky, brandy, czy droższe wina.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane