• rozwiń

"Nie można wykluczyć" światowej recesji w 2012

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzegł w środę, że "nie można wykluczyć" powrotu światowej recesji w 2012 roku - pisze dziennik "Le Monde" w swym wydaniu internetowym.

"Liczymy wciąż na wzrost w 2012 roku, choćby bardzo skromny, ale może nastąpić spadek aktywności (gospodarczej). Nie można wykluczyć ryzyka recesji" - przyznał dyrektor MFW na Europę Antonio Borges podczas konferencji prasowej w Brukseli. "W konsekwencji musimy zmienić naszą politykę ekonomiczną" - dodał Borges.

Jeszcze we wrześniowym raporcie MFW przewidywał wolny wzrost gospodarczy na świecie.

Fatalne wieści z USA

Ostrzeżenie MFW o możliwym powrocie recesji brzmi tym groźniej, że poprzedniego dnia szef amerykańskiego banku centralnego (Fed) Ben Bernanke podał niepokojące dane o stanie gospodarki USA, które jego zdaniem jest "bliska załamania" - przypomina "Le Monde".

Według MFW jest już "czas najwyższy", by strefa euro znalazła rozwiązanie kryzysu finansowego. Jednak fundusz ostrzega jednocześnie przed przyjęciem zbyt rygorystycznej polityki oszczędności, która mogłaby zahamować wzrost gospodarczy.

//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane