• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Nie ma wiadomości, nie będzie gazet

Poważne zakłócenia w transporcie publicznym, trudności z korzystaniem ze służby zdrowia - Grecja od rana we wtorek zmaga się ze skutkami kolejnego już strajku generalnego przeciw oszczędnościom, na jakie zdecydował się tamtejszy rząd. Greccy dziennikarze w ramach strajku nie nadają dzienników radiowych i telewizyjnych. Nie ukaże się środowa prasa.

Na kilka godzin porzucili pracę kierowcy autobusów, motorniczowie metra i tramwajów. Lotniska pozostały otwarte i trasy międzynarodowe są obsługiwane normalnie, natomiast odwołano prawie 100 proc. lotów krajowych.

Okupowali nawet promy

W Pireusie setki demonstrantów ze związku zawodowego, wspieranego przez partię komunistyczną, próbowały uniemożliwiać pasażerom wchodzenie na pokłady promów, udających się na wyspy na Morzu Egejskim.

Udział marynarzy w strajku generalnym sąd uznał za nielegalny i część promów wyszła rano z portu, ale nie wszyscy pasażerowie zdołali dostać się na pokład.

Nie chcą dłużej pracować

Strajk zorganizowały związki zawodowe sektora prywatnego i publicznego, przeciwne rządowym planom podniesienia wieku emerytalnego i zmniejszenia kosztów, ponoszonych przez firmy, które zwalniają pracowników.

Debata parlamentarna na temat tych zamierzeń zaczyna się we wtorek i potrwa około tygodnia.

Grecja przeżywa wielki kryzys zadłużenia. W zeszłym miesiącu uniknęła niewypłacalności tylko dzięki temu, że otrzymała pierwszą transzę opiewającego na 110 miliardów euro pakietu pomocowego, zestawionego przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane