• rozwiń

Nie ma nowych ognisk pryszczycy w Anglii

Nie ma nowych ognisk pryszczycy w Anglii
Foto: TVN24 Foto: Nie ma nowych ognisk pryszczycy w Anglii

Wstępne testy nie potwierdziły obecności wirusa pryszczycy u zwierząt hodowlanych z fermy i parku rozrywki w południowo-wschodniej Anglii - poinformował brytyjski rząd.

W oświadczeniu rząd ogłosił, że ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa poza dotychczasowe ognisko choroby jest bardzo niskie. Szefowa brytyjskiej służby weterynaryjnej Debby Reynolds powiedziała, że aby ostatecznie wykluczyć obecność wirusa pryszczycy u zwierząt, na fermie i w mini-zoo zostaną przeprowadzone dodatkowe testy.

We wtorek wokół fermy w hrabstwie Kent oraz parku rozrywki w Chessigton w hrabstwie Surrey utworzono tymczasowe trzykilometrowe strefy ochronne, w których zabroniono wszelkiego przemieszczania bydła.

Pierwsze przypadki zachorowań na pryszczycę w Wielkiej Brytanii pojawiły się na początku sierpnia, jednak jak do tej pory przypadki choroby zostały potwierdzone jedynie w kilku gospodarstwach w okolicach miasteczka Normandy, w hrabstwie Surrey. Aby uniemożliwić rozprzestrzenianie się choroby, od początku sierpnia wybito łącznie prawie 600 zwierząt.

Poprzednie pojawienie się choroby w Wielkiej Brytanii, w 2001 roku, było wielkim ciosem dla tamtejszych hodowców. Wybito wtedy ponad 6 milionów zwierząt, poważnie ucierpiała turystyka. Straty oszacowano wtedy na 8,5 miliarda funtów szterlingów.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane