• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Nie ma nowych chętnych na stocznie

Nie ma nowych chętnych na stocznie
Foto: TVN24 Foto: Plany ratowania stoczni wciąż w powijakach?

Półtora miesiąca dodatkowego czasu od Komisji Europejskiej nie przyniosło nowych szans polskim stoczniom. Do piątku do ministerstwa skarbu państwa nie wpłynęły żadne nowe oferty zakupu stoczni Gdynia i Szczecin - poinformował wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.

Wcześniej resort informował, że zakładami interesuje się 6 nowych spółek, które mają czas do końca sierpnia na złożenie swoich ofert. Potem ten termin przedłużono.

Ostatecznie rozmowy są prowadzone tylko z tymi spółkami, które już w czerwcu deklarowały zamiar kupna stoczni - ukraińską firma ISD Polska w odniesieniu do Gdańska, oraz konsorcjum Mostostalu Chojnice i norweskiej stoczni Ulstein w przypadku stoczni szczecińskiej.

Ostateczny termin przedstawienia Komisji Europejskiej planów restrukturyzacji stoczni mija 12 września.

Wiceminister Gawlik poinformował, że nie ma jeszcze wyznaczonego terminu spotkania resortu skarbu oraz przedstawicieli ISD Polska i Mostostal Chojnice z Komisją Europejską w sprawie planów restrukturyzacji stoczni.

- Nie ma jeszcze wskazanego terminu, myślę że w przyszłym tygodniu odbędą się spotkania w Brukseli. Ciągle trwają nieoficjalne rozmowy - powiedział Gawlik. CZYTAJ WIECEJ O PLANACH MOSTOSTALU

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane