• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Nie ładuj telefonu całą noc, iMac nie może "złapać" wirusa. Oto osiem e-mitów

Nie ładuj telefonu całą noc, iMac nie może "złapać" wirusa. Oto osiem e-mitów

Czy to źle ładować telefon całą noc? A może to prawda, że iMac jest całkowicie odporny na wirusy? Pomimo tego, że urządzenia mobilne i komputery stały się niemal częścią naszego życia, nadal mamy mnóstwo pytań dotyczących ich działania. Oto kilka mitów, które obala "Business Insider".

1. Komputery iMac nie mogą "złapać" wirusa

To nie do końca prawda. Jak każdy komputer, tak i iMac jest podatny na złośliwe oprogramowanie. Dowodem tego był masowy atak na te komputery w 2012 roku. Od tego czasu firma zmieniła politykę w tym zakresie.

2. Anonimowe przeglądanie sieci gwarantuje prywatność

Istnieje błędne przekonanie, że "incognito" i "prywatnie" to synonimy anonimowości. Jeśli używasz trybu incognito w Google Chrom lub Safari oznacza to, że przeglądarka nie będzie śledzić historii, importować zakładek lub automatycznie logować się na twoich kontach. Nie oznacza to jednak, że w sieci zachowasz anonimowość, czy uchronisz się przed wirusami wykradającymi treści.

3. Pozostawienie telefonu do ładowania w nocy niszczy baterię

Prawdopodobnie wiele osób tak robi. Idziemy spać, a nasz telefon się ładuje. Niektórzy twierdzą, że tak długie ładowanie, a w zasadzie pozostawienia telefonu "pod prądem", już po naładowaniu baterii, niszczy ją. Nie ma na to żadnego dowodu. Nowoczesne smartfony posiadają baterie, które zatrzymują ładowanie gdy osiągną pełną pojemność.

4. Więcej megapikseli oznacza lepszy aparat

Jaka jest różnica między 12 a 8 megapikselami? Może się okazać, że wcale nie tak wielka. Jakość obrazu zależy bowiem od reakcji czujnika światła. Zazwyczaj większe sensory idą w parze z większymi pikselami, a większy piksel może wchłonąć więcej światła. Liczy się zatem także rozmiar megapikseli a nie tylko ich liczba.

5. Nie ładuj telefonu przed całkowitym wyczerpaniem baterii

To bardzo popularny mit dotyczący baterii litowo-jonowych. Ale to tylko mit, w rzeczywistości bateria zaprogramowana jest na określoną liczbę cyklów ładowania. Nie ma znaczenia czy podłączymy ją do prądu gdy jest w połowie pełna, czy niemal pusta.

6. Większa rozdzielczość jest zawsze lepsza

Niektórzy twierdzą, że rozdzielczość ekranu nie ma znaczenia w przypadku smartfonów. Serwis "Gizmodo" powołuje się na ekspertów, którzy twierdzą, że ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec różnicy w rozdzielczości jeśli na cal wyświetlacza przypada więcej niż 300 pikseli. Średniej klasy smartfony mają rozdzielczości 1920 x 1080.

7. Ładowanie iPhone'a ładowarką do iPada to błąd

Informacje zawarte na oficjalnej stronie Apple nie pozostawiają wątpliwości - 12-watową ładowarką do iPada można też ładować iPhone'a. Niektórzy eksperci twierdzą jednak, że przez takie działanie zmniejsza się wydajność baterii. Ale to też mit.

8. Nie należy wyłączać komputera każdego dnia

Wręcz przeciwnie - lepsze dla komputera jest jego regularne wyłączanie. Z prostej przyczyny - z oszczędności energii i samego urządzenia, które wolniej się zużywa. Skorzysta też na tym nasza kieszeń, bo mniej zapłacimy za prąd.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane