• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Nie do tego stworzono demokrację"

"Nie do tego stworzono demokrację"
Foto: TVN24 Foto: Henryka Bochniarz

Referendum ws. euro nie jest dobrym pomysłem. Przeciętny obywatel nie może decydować o dacie wprowadzenia waluty - powiedziała w TVN24 Henryka Bochniarz. Prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan odniosła się także do spekulacji dotyczących wzrostu bezrobocia. - Spadek zatrudnienia nastąpi, ale powodów do paniki nie ma - tłumaczyła Bochniarz.

- Mamy najniższy poziom bezrobocia od czasów transformacji systemowej, więc powodów do paniki nie ma - przekonywała Henryka Bochniarz. Jej zdaniem wzrost bezrobocia nie będzie znaczny. - Nie wiadomo jednak, jaki będzie. Dziś nie ma mądrego, który mógłby to stwierdzić - powiedziała.

Henryka Bochniarz odniosła się także to planowanego przez rząd wzrostu gospodarczego na poziomie 4,8 proc. - Nasze kalkulacje zakładają wzrost 3-4 proc. - powiedziała prezydent PKPPL. - Kryzys nas dotknie, to pewne. Tylko jego skala stoi pod znakiem zapytania - dodała Bochniarz.

"Nie do tego stworzono demokrację"

Gość TVN24 odniósł się także do sporu rządu z opozycją dotyczącego daty wprowadzenia euro. - Mam nadzieję, że dyskusja prezydenta i premiera z ekspertami będzie rzeczowa. Dla nas lekcją powinny być Węgry. Określenie mapy drogowej euro jest konieczne - przekonywała Bochniarz.

Jej zdaniem referendum ws. euro jest zbyteczne. - Przeciętny obywatel nie może decydować o dacie wprowadzenia euro. Powinni wziąć to na siebie liderzy polityczni. Nie do tego została stworzona demokracja - zakończyła ekonomistka.

eq ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane