• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Nie chcą nowego szefa, bo zwalnia ludzi

Nie chcą nowego szefa, bo zwalnia ludzi
Foto: TVN24 Foto: W Bumarze bronią się przed zwolnieniami

Kilkuset pracowników Zakładu Konstrukcji Spawanych Bumar Łabędy w Gliwicach, spółki należącej do grupy Bumar, protestowało w poniedziałek od rana przeciwko zmianom w zarządzie firmy. Załodze nie podoba się polityka nowego prezesa, który zaczął urzędowanie od decyzji o zwolnieniach.

Poprzedni prezes Zbigniew Krzyszkowski i członek zarządu zostali nieoczekiwanie – zdaniem związków zawodowych - odwołani z funkcji bo nie zwalniali ludzi i dali im premię, a nowy prezes chce dać wymówienie 200 osobom z ponad 900-osobowej załogi zakładu. Według Andrzeja Sypka, przewodniczącego jednego ze związków zawodowych, nowy prezes już ma wyrok za zwolnienie w jednym z zakładów przewodniczącego związków bez zgody zarządu.
- Rozmawialiśmy z prezesem Bumaru Łabędy około 40 minut i jedynym jego stwierdzeniem było, że nie interesuje go nic tylko zwalnianie pracowników - mówi Jan Ditrich, przewodniczący Solidarności.

Kto umie zarabiać?

Oficjalny komunikat Bumaru Łabędy mówi o tym, że zmian dokonano, ze względu na "złą sytuację finansową spółki, w tym spadek sprzedaży, straty w ostatnim kwartale oraz brak wyraźnych działań dotychczasowego Zarządu w związku z tą sytuacją".

Związki zawodowe się z tym nie zgadzają i twierdzą, że dzięki staremu prezesowi ZKS były kontrakty.
- Jesteśmy jedyną spółką, która przynosi tutaj zyski, która płaci media, w której mamy regularne wypłaty, która zabezpiecza bezpieczeństwo naszych rodzin - mówi Dariusz Skworek – przewodniczący związku zawodowego.

Zakład Konstrukcji Spawanych Bumar Łabędy Sp. z o.o. jest jedną z dwunastu spółek skupionych w Grupie Kapitałowej Bumar-Łabędy. ZKS wykonuje m. in. wielkogabarytowe konstrukcje spawane do koparek, żurawi i wodzideł wysokiej ładowności oraz ładowarek górniczych.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane