• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nie chcą budowy drogi Poronin-Zakopane

Nie chcą budowy drogi Poronin-Zakopane
Foto: TVN24 Foto: Nie chcą budowy drogi Poronin-Zakopane

Ponad 110 odwołań od decyzji wojewody małopolskiego w sprawie budowy "zakopianki" na odcinku Poronin-Zakopane złożyły działające w tych miejscowościach komitety protestacyjne - poinformowali kierujący komitetami Janina Stańco i Andrzej Chowaniec.

- Od momentu wywieszenia decyzji w urzędach gmin mieliśmy 14 dni na dostarczenie odwołań poprzez Małopolski Urząd Wojewódzki do ministra środowiska. Komitet protestacyjny w Poroninie wysłał 43 odwołania, 17 kolejnych mieszkańcy skierowali indywidualnie - powiedział Andrzej Chowaniec z Poronina.

Jak poinformowała Janina Stańco, kierująca komitetem protestacyjnym w Zakopanem, właściciele przeznaczonych do wyburzeń budynków w tym mieście wystosowali 51 odwołań.

- Mamy nadzieję, że dokumenty dotrą na czas. Odwołania wysłaliśmy niemal w ostatniej chwili, ale to dlatego, że wielu starszych mieszkańców, którzy mają stracić domy nie orientowało się jakie przysługują im prawa i musieliśmy z nimi rozmawiać indywidualnie - dodała Stańco. Według niej, do wyburzenia przeznaczone są zgodnie z obecną koncepcją 74 budynki, a nie 64 jak podaje krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Modernizacja "zakopianki" na odcinku Poronin-Zakopane po dopełnieniu wszelkich formalności czyli otrzymaniu od wojewody decyzji lokalizacyjnych i pozwolenia na budowę, może rozpocząć się najwcześniej wiosną 2009 roku. Według projektu, ma to być droga czterojezdniowa z węzłami komunikacyjnymi w Poroninie oraz w Zakopanem na Ustupie, Spyrkówce, w rejonie ulic Chramcówki i Alei 3 Maja. Koszt inwestycji to ponad 500 mln zł.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane