• rozwiń
  • WIG20 2202.11 -0.71%
  • WIG30 2502.29 -0.71%
  • WIG 58225.16 -0.51%
  • sWIG80 11573.54 -0.19%
  • mWIG40 3796.17 -0.64%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:42

Dostosuj

Nie będzie uwłaszczenia działkowców?

Nie będzie uwłaszczenia działkowców?
Foto: TVN24 Foto: Platforma jest przeciwna uwłaszczeniu działkowców

Platforma jest przeciwna uwłaszczeniu działkowców - powiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Wcześniej pojawiła się informacja, że według nowej propozycji PO blisko milion ogródków działkowych mogłoby zostać uwłaszczonych.

- To nie jest najlepsze rozwiązanie. Dzisiaj ogrody w wielu miastach, w wielu polskich gminach są podstawą rozwoju miast, są podstawą lokalizowania inwestycji miejskich i proste uwłaszczenie działkowców może doprowadzić do paraliżu wielu miast w Polsce - podkreślił Chlebowski.

Zawieszona za pomysł

Proste uwłaszczenie działkowców może doprowadzić do paraliżu wielu miast w Polsce

Chlebowski o działkowcach

Wcześniej prezydium klubu PO zawiesiło w prawach członka klubu posłankę Lidię Staroń po jej wypowiedziach w mediach, że pracuje nad ustawą umożliwiającą przyznanie działkowcom prawa wieczystego użytkowania ogródków. Uzasadniając decyzję wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak powiedział, że posłanka złamała "zasady regulaminowe związane z trybem zgłaszania inicjatyw poselskich".

OPINIE PRZECIWNIKÓW I ZWOLENNIKÓW UWŁASZCZNENIA

Działkowiec uwłaszczony

O projekcie uwłaszczenia działkowców napisała w połowie kwietnia "Rzeczpospolita". Zgodnie z założeniami projektu, działkowcy mogliby na swoich działkach wybudować domy jednorodzinne pod warunkiem, że taka zabudowa byłaby wpisana do miejscowych planów zagospodarowania lub że gmina wydałaby warunki zabudowy.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT

mwr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane