• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Newsweek" sprzedany po 50 latach

"Newsweek" sprzedany po 50 latach
Foto: newsweek.com Foto: Sidney Harman nowym właścicielem "Newsweeka"

Po prawie pół wieku - niegdyś poczytny, a ostatnio przynoszący straty - amerykański tygodnik "Newsweek" zmieni właściciela. Dotychczasowy - firma Washington Post Company - podpisała kontrakt z przedsiębiorcom Sidneyem Harmanem. Tygodnik poinformował o transakcji na swoich łamach.

Amerykańskie media przypominają, że "Newsweek", jak wiele innych gazet, borykał się ze spadkami dochodów z reklamy i w ostatnich latach przynosił straty - w pierwszym kwartale tego roku prawie 11 mln dolarów. W maju został wystawiony na sprzedaż.

Sidney Harman - nowy właściciel tygodnika - zapowiedział, że chce, by "Newsweek" stał się samowystarczalny "w rozsądnym okresie" i dodał, że chodzi "o lata, nie o tygodnie" - przytacza agencja Associated Press. Harman obiecał utrzymanie większości personelu, liczącego obecnie około 350 ludzi. Jak dodał, nie przewiduje też radykalnej restrukturyzacji pisma.

"Newsweek" z wyprzedaży

Jak dodaje BBC News, po zmianie właściciela ustąpi dotychczasowy redaktor Jon Meacham. Nie wiadomo jeszcze, kto go zastąpi. Nie ujawniono też wartości kontraktu sprzedaży. Agencja Associated Press przypuszcza jednak, że "Newsweek" sprzedany został po "wyprzedażowej" cenie.

Założony w 1933 roku magazyn był własnością firmy Washington Post Company od 1961 roku. 91-letni Sidney Harman jest założycielem koncernu Harman International, specjalizującego się w produkcji sprzętu audio.

amk/fac

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane