• rozwiń

News & Services Agency - nowy projekt TVN

News & Services Agency - nowy projekt TVN
Foto: TVN24 Foto: Agencja TVN

Materiały newsowe wideo i foto, ujęcia, zdjęcia lotnicze, materiały poradnikowe i redakcyjne, studia, wozy realizacyjne i transmisyjne, Helikopter HD, sprzęt telewizyjny, usługi produkcyjne, transmisje satelitarne - to wszystko do dyspozycji klientów. Startuje TVN News and Services Agency. To coś więcej niż zwykła agencja prasowa. Stoją za nią zasoby i oferta całej Grupy TVN.

- Wchodzimy na rynek multimedialny, będziemy uzupełnieniem agencji prasowych, a nasza oferta jest atrakcyjna cenowo oraz jakościowo. Najnowsza technologia, nowe rozwiązania funkcjonalne, obsługa klienta w zakresie zakupu treści oraz usług za pośrednictwem serwisu internetowego. Nowocześnie i rzetelnie – zapowiada dyrektor Agencji TVN Tomasz Nabakowski.

Szczegóły oferty i wskazówki, jak z niej korzystać, znajdziesz tutaj

Cały potencjał TVN

TVN News and Services Agency skierowana jest do mediów zagranicznych (agencji newsowych, stacji telewizyjnych i producentów), a w Polsce do portali internetowych, wydawnictw, producentów telewizyjnych oraz prywatnych klientów.

- Potencjał całego TVN jest teoretycznie do dyspozycji rynku – dodaje Nabakowski.

Zaplecze Agencji w zakresie dostarczania newsów to stacje telewizyjne Grupy TVN. Treści newsowe będą pochodziły głównie z kanału TVN24, oraz z TVN Warszawa, n Sport, TVN Meteo. Ujęcia, wypowiedzi, komentarze, fragmenty programów będą do kupienia on line poprzez serwis: www.agency.tvn.pl.

Codziennie nowe materiały

W dniu uruchomienia serwis będzie zawierał kilka tysięcy obiektów newsowych w postaci klipów wideo i materiałów foto szczegółowo opisanych dla łatwego wyszukiwania w bazie danych. Codziennie materiały będą aktualizowane. W zależności od bieżących wydarzeń zespół newsroomu agencyjnego jest gotowy opracowywać od kilkunastu do kilkudziesięciu tematów. Wraz z rozwojem serwisu liczba ta będzie rosła. Serwis ma dwie wersje językowe: polską i angielską.

W części angielskiej będą dodatkowe tematy z Polski skierowane do odbiorców zagranicznych.

Wszystko w jednym miejscu

-Ta strona zawierać będzie całą naszą ofertę. Jest łatwa w obsłudze, przejrzysta, szybka – mówi dyrektor – Tu również klient znajdzie pozostałe „produkty” agencji. Za pośrednictwem strony klient będzie mógł zapytać o możliwość wynajęcia Helikoptera HD do realizacji telewizyjnej, wypożyczenia sprzętu, wykonania transmisji satelitarnej czy wynajęcia ekipy do wykonania danego materiału. W tym zakresie planujemy współpracę z ekipami zagranicznymi jak i polskimi producentami telewizyjnymi.

Oprócz materiałów video i foto oraz sprzętu telewizyjnego, bardzo istotnym elementem w „menu” Agencji jest Archiwum, które kryje ogromną ilość unikatowych często materiałów pochodzących z zasobów TVN oraz partnerów współpracujących, a wśród nich ujęcia z różnych produkcji TVN, materiały redakcyjne, poradnikowe, zdjęcia lotnicze wykonane w jakości HD.

Agencja będzie realizowała również projekty związane z produkcją telewizyjną, głównie realizacje filmów korporacyjnych, konferencji naukowych połączonych z transmisjami telewizyjnymi, projektów multimedialnych, realizacji imprez kulturalnych, filmów dokumentalnych i reportaży wykorzystując ekipy i zaplecze produkcyjne z Warszawy i Krakowa.

Obchody we France 24

Jak nowy projekt Grupy TVN się spisuje, już można było zobaczyć. Agencja przygotowała bowiem dla France 24 całościową produkcję programu w Berlinie związanego z obchodami 20 rocznicy upadku Muru Berlińskiego.

Produkcja objęła przygotowanie pozycji live’owych dla reporterów France 24 w trzech różnych miejscach Berlina oraz produkcję całodniowego programu ze specjalnie zbudowanego studia na tarasie Bundestagu z widokiem na Reichstag. Do studia zapraszani byli goście, komentatorzy, politycy.

Realizacja została przygotowywana na trzy anteny France24: francuską, arabską i angielską. W celu realizacji produkcji wykorzystaliśmy trzy wozy nadawcze, jeden wóz realizacyjny, koordynację satelitarną, łączność telekomunikacyjną.

Za projekt odpowiadała ekipa 30 osób.

ŁUD/tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane