• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

News Corp. sprzeda swoje firmy również w Polsce?

News Corp. sprzeda swoje firmy również w Polsce?
Foto: TVN24 Foto: Spółka News Corp. Ruperta Murdocha może wycofać się z rynków Europy

Koncern News Corp. zatrudnia bank inwestycyjny Lehman Brothers do wyceny wartości stacji na Litwie, w Serbii i Bułgarii i tnie zatrudnienie w Polsce - piszei gazeta "Parkiet". Może to oznaczać, że koncern Ruperta Murdocha wycofa się z rynków Europy Środkowo-Wschodniej?

- Trudno nam komentować spekulacje mediów - powiedział Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls, zapytany o to, czy News Corp. wycofa się z Polski.

Cięcia i wycena

Na spotkaniu News Corp. z przedstawicielami Lehman Brothers byli również zainteresowani kupnem firm z koncernu Murdocha - podaje "Parkiet".

Mniej więcej w tym samym czasie TV Puls poinformowała o usunięciu programu informacyjnego i zwolnieniu 200 z 300 w tym programie zatrudnionych "z przyczyn biznesowych". News Corp. zainwestował w TV Puls blisko dwa lata temu.

A może Agora?

Jak podaje "Parkiet", kiepska sytuacja TV Puls może być szansą dla Agory, która od dawna szuka nowych inwestycji na rynku telewizyjnym. Gazeta przypuszcza, że jeżeli News Corp. sprzeda w Europie aktywa, to raczej wszystkie.

Należąca do News Corp. firma reklamowa News Outdoor Poland jest dobrym celem dla Agory. W lutym w wywiadzie dla "Parkietu" Marek Sowa, prezes Agory, mówił, że spółka będzie inwestowała w outdoor, również poprzez akwizycje.

Zapytany czy spółka jest zainteresowana kupnem firm od News Corp., członek zarządu Agory Zbigniew Bąk powiedział, że spółka będzie zainteresowana różnymi możliwościami, które pozwolą realizować tą strategię, pod warunkiem, że w dłuższym okresie będą budować wartość dla akcjonariuszy".

mma ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane