• rozwiń

Temat: Chiny

"New York Times" w chińskich rękach? Jest oferta kupna za miliard dolarów

Chiński biznesmen Chen Guangbiao zapowiedział, ze chce rozpocząć negocjacje w sparwie zakupu firmy New York Times Co., właściciela prestiżowej gazety "New York Times". - Nie ma nic, czego nie można byłoby kupić za odpowiednią cenę - powiedział znany w kraju filantrop.

Dewiza "New York Times" to "wszystkie wiadomości nadające się do druku". Czy jedną z nich będzie informacja o sprzedaży gazety? Chciałby tego chiński przedsiębiorstwa Chen Guangbiao.

Wszystko ma swoją cenę

W tym tygodni zamierza udać się do Nowego Jorku, by złożyć ofertę właścicielom dziennika. Jak dodał, chciałby aby negocjacje rozpoczęły się 5 stycznia. - Nie ma nic, czego nie można byłoby kupić za odpowiednią cenę - powiedział. Biznesmen wycenił New York Times Co. na miliard dolarów. Przyznał, że decyzję o podjęciu rozmów podjął po dwóch latach namysłu.

Zdaniem Reutersa, jest mało prawdopodobne, by "New York Times" kontrolowany przez rodzinę Ochs-Sulzbergerów, został sprzedany. Jeszcze w ubiegłym roku prezes New York Times Co. Arthur Sulzberger powiedział, że jego firma nie jest na sprzedaż. Bez zgody rodziny Sulzbergerów, którzy zasiadają w zarządzie wydawnictwa, przejęcie tytułu będzie niemożliwe. To ona ma głos decydujący w takich kwestiach.

Kupi medium za pieniądze z recyclingu?

 

Nie ma nic, czego nie można byłoby kupić za odpowiednią cenę

Chiński biznesmen, Chen Guangbiao

Chińczyk zdaje się tym nie przejmować. - Jeśli będziemy działać szczerze i w dobrej wierze, to myślę, że prezes Times'a zmieni swój sposób myślenia - mówił. Oświadczył także, że gdyby nie był by w stanie kupić całej firmy, to zadowoliłby się pakietem kontrolnym.

W 2012 roku majątek chińskiego biznesmena szacowano na 740 miliony dolarów. Ta fortuna pochodzi przede wszystkim z recyklingu odpadów, którym zajmuje się przedsiębiorca.

Ile wart jest obecnie, nie wiadomo. Zważywszy jednak na to, na ile wycenił firmę, musi wynosić ponad miliard dolarów.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane