• rozwiń
  • WIG20 2321.41 +0.64%
  • WIG30 2656.21 +0.41%
  • WIG 60192.60 +0.36%
  • sWIG80 11866.81 -0.10%
  • mWIG40 4016.05 -0.51%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Chiny

"New York Times" w chińskich rękach? Jest oferta kupna za miliard dolarów

Chiński biznesmen Chen Guangbiao zapowiedział, ze chce rozpocząć negocjacje w sparwie zakupu firmy New York Times Co., właściciela prestiżowej gazety "New York Times". - Nie ma nic, czego nie można byłoby kupić za odpowiednią cenę - powiedział znany w kraju filantrop.

Dewiza "New York Times" to "wszystkie wiadomości nadające się do druku". Czy jedną z nich będzie informacja o sprzedaży gazety? Chciałby tego chiński przedsiębiorstwa Chen Guangbiao.

Wszystko ma swoją cenę

W tym tygodni zamierza udać się do Nowego Jorku, by złożyć ofertę właścicielom dziennika. Jak dodał, chciałby aby negocjacje rozpoczęły się 5 stycznia. - Nie ma nic, czego nie można byłoby kupić za odpowiednią cenę - powiedział. Biznesmen wycenił New York Times Co. na miliard dolarów. Przyznał, że decyzję o podjęciu rozmów podjął po dwóch latach namysłu.

Zdaniem Reutersa, jest mało prawdopodobne, by "New York Times" kontrolowany przez rodzinę Ochs-Sulzbergerów, został sprzedany. Jeszcze w ubiegłym roku prezes New York Times Co. Arthur Sulzberger powiedział, że jego firma nie jest na sprzedaż. Bez zgody rodziny Sulzbergerów, którzy zasiadają w zarządzie wydawnictwa, przejęcie tytułu będzie niemożliwe. To ona ma głos decydujący w takich kwestiach.

Kupi medium za pieniądze z recyclingu?

 

Nie ma nic, czego nie można byłoby kupić za odpowiednią cenę

Chiński biznesmen, Chen Guangbiao

Chińczyk zdaje się tym nie przejmować. - Jeśli będziemy działać szczerze i w dobrej wierze, to myślę, że prezes Times'a zmieni swój sposób myślenia - mówił. Oświadczył także, że gdyby nie był by w stanie kupić całej firmy, to zadowoliłby się pakietem kontrolnym.

W 2012 roku majątek chińskiego biznesmena szacowano na 740 miliony dolarów. Ta fortuna pochodzi przede wszystkim z recyklingu odpadów, którym zajmuje się przedsiębiorca.

Ile wart jest obecnie, nie wiadomo. Zważywszy jednak na to, na ile wycenił firmę, musi wynosić ponad miliard dolarów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane