• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

NBP rzuca koło ratunkowe?

NBP rzuca koło ratunkowe?
Foto: TVN24 Foto: Narodowy Bank Polski przedstawi w poniedziałek "pakiet zaufania"

Narodowy Bank Polski szuka sposobów złagodzenia panicznych nastrojów na rynku finansów i kieruje "pakiet zaufania" do sektora bankowego. - Podwyższenie gwarancji na depozyty ustabilizuje sytuację banków w Polsce - tłumaczą autorzy pakietu.

O planowanym projekcie Narodowego Banku Polskiego poinformowali w piątek prezes NBP Sławomir Skrzypek i szef Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

Obaj o szczegółach przygotowanego "pakietu zaufania" nie chcieli jednak mówić. Szczegóły mają podać podczas wspólnej konferencji w poniedziałek.

"Tematem konferencji będzie "pakiet zaufania" adresowany do polskiego systemu bankowego" czytamy w komunikacie NBP.

- Poza podwyższeniem gwarancji na depozyty proponujemy pakiet dodatkowy, który ma służyć jeszcze większemu ustabilizowaniu sektora bankowego - tłumaczy Pietraszkiewicz.

Zmiana ustawy w ciągu kilkunastu dni

Wcześniej szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział zmiany legislacyjne dotyczące depozytów. W ciągu najbliższych kilkunastu dni Sejm zmieni ustawę o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, podwyższając gwarancje na depozyty bankowe z obecnych 22,5 tys. euro do 50 tys.

CHLEBOWSKI O DEPOZYTACH - CZYTAJ WIĘCEJ

- Zmiany w ustawie o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym są już przygotowane i czekają na przegłosowanie - tłumaczył Chlebowski w piątkowym "Salonie politycznym Trójki".

eq ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane