• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nazwa Radiostacja znika z eteru

Nazwa Radiostacja znika z eteru
Foto: TVN24.pl Foto: Już niedługo Radiostacja będzie nadawać pod nową nazwą

Znana z "mocnego grania" Radiostacja zmieni po dziewięciu latach nazwę na Planeta FM. Odpowiedni wniosek wpłynął już do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nowa stacja będzie miała większy niż dotychczasowy zasięg.

Eurozet, do którego należą Radiostacja i firma Ad.point - właściciel sieci czterech stacji lokalnych nadających pod marką Radio Planeta - zdecydowały, że zmieni format i nazwę swojej ponadregionalnej rozgłośni. Informacje serwisu Media FM potwierdziła oficjalnie rzeczniczka Eurozetu Katarzyna Brzezińska.

Skok na "szeroki eter"
Po uzyskaniu zgody KRRiT rozgłośnia będzie nadawała jako Planeta FM, dzięki czemu ta marka będzie obecna w 16 miastach. Według nieoficjalnych informacji, do sieci Planety mogą dołączyć w przyszłości też inne stacje Ad.pointu, np. Radio Flash w Koninie i Słupcy oraz Radio Wa-Ma w Iławie, Mrągowie i Giżycku.

Radio Wa-Ma w Olsztynie może zostać przekształcone w Antyradio (ponadregionalna sieć Ad.pointu skupiająca obecnie trzy stacje). Katarzyna Brzezińska zaprzecza, że Eurozet ma takie plany, jednak przyznaje, że wzmacniana będzie marka Antyradio. Do KRRiT nie wpłynęły na razie wnioski o zmianę nazwy którejkolwiek ze stacji Ad.pointu.

Brzezińska nie chciała powiedzieć, kto pokieruje ponadregionalną Planetą FM: dotychczasowy szef Radiostacji Mateusz Kirstein czy dyrektor programowy sieci Radio Planeta Jacek Pluta.
- Do czasu uzyskania zgody Krajowej Rady na zmianę nazwy i zakończenia procesu przekształcania obu sieci jest za wcześnie na rozmowy o zmianach w kierownictwie - powiedziała.

Z namiotu na salony
Radiostacja zaczęła nadawać 11 listopada 1998 roku po przekształceniu w nią Rozgłośni Harcerskiej. Stacją kierowali m.in. Paweł Sito i Piotr Metz. Nadaje w 12 miastach, dysponuje 13 nadajnikami. Jej format to CHR, program adresuje do młodzieży uczącej się z miast powyżej 100 tys. mieszkańców. Udział w rynku ogólnopolskim to 0,83 proc.
Radio Planeta nadaje obecnie w czterech miastach: Katowicach, Bielsku-Białej, Opolu i Kielcach, w żadnym z tych miast Radiostacja nie ma nadajnika. Stacja nadaje w formacie CHR z przewagą muzyki dance, kieruje swój program do młodzieży z wykształceniem nie wyższym niż średnie. Udział w rynku ogólnopolskim pięciu stacji sieci (do września Radio Planeta nadawało też w Krakowie) to 0,88 proc. (I – VI 2007, Radio Track, MillwardBrown SMG/KRC).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane