• rozwiń
  • WIG20 2216.86 -0.59%
  • WIG30 2519.78 -0.46%
  • WIG 58635.94 -0.37%
  • sWIG80 11608.27 +0.03%
  • mWIG40 3795.75 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:50

Dostosuj

Nawet tysiąc osób "na wylocie" z TVP?

Nawet tysiąc osób "na wylocie" z TVP?
Foto: TVN24 Foto: Telewizja zaczyna restrukturyzację

Rusza restrukturyzacja Telewizji Publicznej. Na dobry początek zarząd zdecydował o zwolnieniach grupowych, ale w kolejce czeka kilkadziesiąt innych decyzji. Wszystko ze względu na "bardzo trudną sytuację ekonomiczno-finansową" publicznej telewizji, która ubiegły rok zakończyła z ponad 205 mln zł straty. Bieżący nie zapowiada się też dobrze.

W komunikacie po piątkowym posiedzeniu zarządu TVP nie informuje, ile osób będzie musiało odejść. Dokładną liczbę - jak poinformowano - jeszcze w maju ustalić ma "specjalny zespół", który będzie konsultował zwolnienia z dyrektorami poszczególnych jednostek.

Nieoficjalnie źródła w TVP, na które powołuje się PAP, mówią, że z pracy będzie musiało odejść między 500 a tysiąc osób. To już kolejne zwolnienia grupowe, jakie w ciągu ostatniego roku przeprowadza Telewizja Polska. W grudniu 2009 r. zakończyły się redukcje, które objęły 403 osoby.

Mniej misji

"W ciągu tego miesiąca zarząd podejmował będzie kolejne uchwały dotyczące restrukturyzacji TVP S.A." - czytamy dalej w komunikacie spółki. Piątkowy komunikat nie precyzuje jakie miałyby to być działania.

Wcześniej prezes TVP Romuald Orzeł zapowiadał, że TVP może być zmuszona do m.in. rezygnacji z części misyjnych produkcji, ograniczenia "do niezbędnego minimum" kosztów działalności oddziałów terenowych, ograniczenia funkcjonowania TV Polonia i zminimalizowania kosztów TVP Kultura. Orzeł mówił też o możliwości czasowego zawieszenia lub "istotnego ograniczenia funkcjonowania" trzech kanałów tematycznych: TVP Historia, TVP Sport i TVP HD.

Według lutowych szacunków zarządu restrukturyzacja miałaby doprowadzić do oszczędności na poziomie ok. 200 mln zł, dzięki czemu budżet TVP na koniec 2010 r. udałoby się zbilansować.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane