• rozwiń
  • WIG20 2219.85 -0.45%
  • WIG30 2522.70 -0.35%
  • WIG 58646.62 -0.35%
  • sWIG80 11602.21 -0.02%
  • mWIG40 3797.25 -0.02%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:32

Dostosuj

Naukowa rewolucja: picie bez kaca!

Naukowa rewolucja: picie bez kaca!
Foto: sxc.hu Foto: Wynaleziono alkohol bez wad

Działa jak normalny alkohol, ale nie uzależnia, nie ma po nim kaca, a jego działanie można przerwać w każdej chwili, tak by po suto zakrapianej imprezie wsiąść do samochodu i grzecznie wrócić do domu. Brytyjscy naukowcy opracowali substytut alkoholu, który pozbawiony jest jego wszelkich wad - donosi "The Daily Telegraph".

Substytut alkoholu, który nie prowadzi do pijaństwa oraz kaca, został opracowany przez zespół naukowców z Imperial College w Londynie, kierowany przez profesora Davida Nutta.

Środek oparty jest na diazepamie (to główny składnik valium i polskiego relanium), podobnie jak alkohol działa na nerwy w mózgu, które odpowiadają za poczucie komfortu i relaksu. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnego alkoholu, nie wpływa na wahania nastroju oraz nie uzależnia. Nowy "alkohol" jest również szybciej spalany przez organizm człowieka.

Substytut alkoholu ma też inną ogromną zaletę. Jego działanie można w jednej chwili zakończyć za pomocą specjalnej tabletki i np. wrócić spokojnie samochodem do domu lub pracy - twierdzi "The Daily Telegraph".

Profesora Nutt sam poddał się eksperymentowi mającemu na celu ustalenie działania nowego alkoholu. - Byłem otumaniony i prawie zasnąłem. Pięć minut później poprowadziłem wykład - stwierdził.

Według naukowca nowa substancja mogłaby również służyć jako zamiennik alkoholu w piwie czy w wódkach. Na przeprowadzenie dalszych badań nad środkiem potrzeba jednak ogromnych pieniędzy. Naukowiec wierzy, że znajdą się inwestorzy którzy będą skłonni wyłożyć na nie odpowiednie środki.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane