• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nasza Klasa wyjeżdża do Ameryki

Nasza Klasa wyjeżdża do Ameryki
Foto: TVN24 Foto: Właścicielem NK.pl został amerykański fundusz inwestycyjny

Nasza Klasa, największy polski serwis społecznościowy znany od jakiegoś czasu pod marką NK.pl zmienił właściciela. Jest nim teraz amerykański fundusz inwestycyjny Tiger Global, który w Polsce posiada udziały m.in. w portalu Pracuj.pl - pisze "Rzeczpospolita".

Zmiana właściciela portalu jest skutkiem przetasowań w portfolio rosyjskiej firmy inwestycyjnej Digital Sky Technologies. Nasza Klasa od stycznia 2008 roku (transakcję ujawniono pół roku później) była własnością estońskiego Forticomu, który kupił 62 proc. udziałów w portalu, płacąc około 90 mln dolarówów (dokładna suma nigdy nie została potwierdzona).

Forticom to z kolei tzw. wehikuł inwestycyjny Digital Sky Technologies. DST do dziś był właścicielem 75 proc. udziałów w Forticomie. Teraz należy do niego 100 proc. Brakujące 25 proc. DST odkupiło za nieznaną sumę od mniejszościowych udziałowców Forticomu, czyli funduszu Tiger Global oraz estońskiego Gild Bankers. DST oddało też byłym mniejszościowym udziałowcom Forticomu kontrolę nad Naszą Klasą. Przekazanie im 62 proc. udziałów w portalu oznacza, że Nasza Klasa jest własnością Tiger Global.

Decyzja DST oznacza, że firma która posiada m.in. udziały w Facebooku, straciła wiarę w polską Naszą Klasę. Przy transakcji zdecydowała się bowiem nie oddawać należących do Forticomu udziałów w serwisie Odnoklassniki.ru, rosyjskim odpowiedniku Naszej Klasy.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane