• rozwiń

Nasza-klasa wychodzi ze szkoły

Nasza-klasa wychodzi ze szkoły
Foto: TVN24.pl Foto: Była Nasza-klasa, jest "nk miejsce spotkań"

Pokochałeś serwis społecznościowy Nasza-klasa.pl? Musisz zmienić przyzwyczajenia: teraz to już nk.pl. Zmieniła się nazwa serwisu, zmieniła się tez nazwa spółki, która go prowadzi. I jeszcze regulamin, który wymaga, byś zgodził się na wykorzystanie swego imienia, nazwiska i zdjęcia. Nie zgodzisz się - za miesiąc znikasz z nk.

Po wpisaniu znanego adresu nasza-klasa.pl przeglądarka automatycznie przekieruje na na nową domenę nk.pl. Tam wita nas hasło "nk miejsce spotkań".

Właściciele serwisu nie chcą już, by kojarzył się on tak jak dotąd z kontaktami tylko znajomych ze szkolnej ławy. – Głównym założeniem zmian i repozycjonowania marki jest ewolucja charakteru korzystania z portalu. Od blisko trzech lat nie wdrożyliśmy w portalu żadnej nowej funkcjonalności związanej z klasami – wyjaśnia "Presserwisowi" Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu ds. marketingu i PR Naszej Klasy.

Za kilka dni w nk.pl mają pojawić się gry. Początkowo ma ich być pięć: Turtle Squad, Crazy Charlie, Ocean’s, secrets, Funtris i City Gangs. Ale według zapowiedzi ma ich z czasem być więcej, w tym Farma - gra bijąca rekordy popularności na konkurencyjnym Facebooku.

Serwis nk.pl wprowadził też nowy regulamin. Teraz wymaga od użytkowników zgody m.in. na: przetwarzanie danych osobowych, na nieodpłatne przetwarzanie i wykorzystanie zdjęcia głównego (w tym wizerunku) wraz z imieniem i nazwiskiem oraz na przetwarzanie danych związanych z aktywnością w portalu. Jeżeli ktoś na nowe warunki się nie zgodzi, to za miesiąc jego konto przestanie istnieć.

Z przedstawionych danych wynika, że w 2009 roku przychody serwisu Nasza-Klasa.pl wyniosły 62,8 mln zł (wzrost o 126 proc. w porównaniu z rokiem 2008), co przełożyło się na zysk netto w wysokości 18,5 mln zł (wzrost o 85 proc.)

Według danych Megapanel PBI/Gemius z marca 2010 roku Nasza-klasa.pl miała 11,8 mln użytkowników .

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane