• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nasza-klasa wśród najgorszych stron internetowych

Nasza-klasa wśród najgorszych stron internetowych
Foto: TVN24 Foto: Sześć stron, których lepiej unikać w sieci

Początek roku to czas podsumowań i plebiscytów. Wybrano już najlepszych 2007 roku, ale i najgorszych. Portal zlastrona.org w zorganizowanym rankingu ZłaStronaFestiwal wybrała sześć stron www, które zdaniem jurorów nie powinny się znaleźć w internecie.

"Zbyt często zapominamy o tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Musimy ich wspólnie zmotywować do jeszcze bardziej wytężonej pracy, by wreszcie udało im się czegoś dobrego dokonać" - tak pomysłodawcy akcji opisują motywację, która im przyświecała w tworzeniu rankingu.

W pięciu kategoriach kapituła zlastrona.org przyznała sześć nagród w kategoriach:

- całokształt
- najgorsza wydajność
- najgorsza kampania/hasło/logo
- najgorsza użyteczność
- najgorsza dostępność
- faworyt publiczności

Zwycięzcą w kategorii całokształt został web4all

Firma Web4all, jak czytamy na jej stronie internetowej, zajmuje się produkcją serwisów www. Jej hasło reklamowe: "najlepiej, najszybciej i najtaniej". Już strona główna zaskakuje mieniącymi się w oczach kalejdoskopami. Idąc dalej możemy poczytać o produktach firmy słuchając jednocześnie muzyki symfonicznej.
Twórcom dziękujemy za „obciachowy” serwis, który wskazuje nam najbardziej niewłaściwą drogę - pisze w uzasadnieniu przyznania nagrody zlastrona.org.

Zwycięzcą w kategorii najgorsza wydajność zostaje nasza-klasa.pl

Nasza klasa to serwis społecznościowy, na którym internauci odnajdują swoich znajomych ze szkolnych lat - od szkoły podstawowej po uczelnię wyższą.
Miliony użytkowników mają problemy z publikacją swoich danych osobowych. Tysiące kompromitujących zdjęć nie zostaną opublikowane. Nie można się umówić ze znienawidzonymi koleżankami z podstawówki, by opowiedzieć im o mężu-biznesmenie. Serwery nie wytrzymują obciążenia. Nasza-klasa jest niedostępna.

Zwycięzcą w kategorii najgorsza kampania/hasło/logo zostaje interia.pl

Interia.pl to jeden z większych internetowych portali informacyjno-tematycznych. Strona reklamuje się jako „Las Vegas wśród portali”.
„Las Vegas wśród portali” - pierwsze skojarzenie? Brak. Drugie skojarzenie? Brak. Trzecie skojarzenie – kto to wymyślił i co to ma znaczyć? Oto nasza odpowiedź: „Zła strona Elvis internetu”?!

Zwycięzcą w kategorii użyteczność zostaje plusgsm.pl za swoją stronę EBOK

EBOK to dość skomplikowane Elektoniczne Biuro Obsługi Klienta sieci telefonii komórkowej Plus.
Plus używa swojego EBOK w zupełnie innych celach niż zamierzony. Na myśl przychodzi kilka rozwinięć skrótu. Pomijając wulgarne zostaje: Elektroniczny Bubel Odstraszający Klientów.

Zwycięzcą w kategorii najgorsza dostępność zostaje itvp.pl

Itvp.pl jest portalem internetowym kanałów i programów TVP.
Publikacja "Życia Warszawy" o dostępności serwisów itvp.pl otworzyła wielu ludziom oczy. Produkcje finansowane z publicznych pieniądzy można oglądać jedynie pod systemem operacyjnym Windows z zainstalowaną przeglądarką Internet Explorer. Za nasze podatki wspiera się monopol Microsoftu.

Zwycięzcą w kategorii faworyt publiczności zostaje tajemniczy saender

Strona główna fotograficznego portalu Marka Saendera przypomina trochę grę komputerową.
Chcialibyśmy nagrodzić również mniej znanych szerokiej publiczności autorów stron. Kapituła w tym roku zdecydowała się nagrodzić artystę ukrywającego się pod pseudonimem Saender. Adres w domenie art.pl – zgroza.

Czym jest złastrona.org

Powstała z końcem roku. Jest otwartym, edukacyjnym projektem internetowym. Uczy jak unikać użytecznościowych i funkcjonalnych błędów współczesnego internetu.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane