• rozwiń

Nasz budżet nadal w damskich rękach

Nasz budżet nadal w damskich rękach
Foto: Ministerstwo Finansów Foto: Hanna Majszczyk została wiceministrem finansów

Hanna Majszczyk będzie nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. Zastąpi odchodzącą z tej funkcji wiceminister Elżbietę Suchocką-Roguską, która zajmowała się budżetem państwa. Nominację Hanny Majszczyk podpisał premier.

Resort finansów podał w komunikacie, że Hanna Majszczyk urodziła się 21 sierpnia 1962 r. W 1986 r. ukończyła studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego i rozpoczęła pracę w Ministerstwie Finansów.

Od początku swojej kariery w resorcie w związana była z tematyką podatków pośrednich, pracowała m.in. w Departamencie Dochodów Państwa.

Od 1997 r. pełniła funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Podatków Pośrednich. W 2000 r. została pełniącą obowiązki dyrektora, a w 2002 r. dyrektorem Departamentu Podatków Pośrednich, przekształcony później w Departament Podatku od Towarów i Usług.

Elżbieta Suchocka-Roguska swoją dymisję złożyła w końcu kwietnia. Sekretarzem stanu odpowiedzialnym za budżet państwa była od stycznia 2004 roku, kiedy nominował ją ówczesny premier Marek Belka.

O prawdopodobnej nominacji Hanny Majszczyk agencja Reutera informowała zaraz po doniesieniach o dymisji Suchockiej-Roguskiej.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane