• rozwiń
  • WIG20 2234.09 +0.01%
  • WIG30 2532.65 +0.05%
  • WIG 58789.17 +0.06%
  • sWIG80 11586.61 +0.13%
  • mWIG40 3753.12 +0.17%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:22

Dostosuj

Narysuj komiks, wygraj nagrody!

Narysuj komiks, wygraj nagrody!
Foto: for.org.pl Foto: Konkurs na komiks o tematyce ekonomicznej potrwa do 31 października

Chcesz pomóc w obaleniu mitów na temat wcześniejszych emerytur czy służby zdrowia? Narysuj "ekonomiczny" komiks i prześlij go do fundacji FOR założonej przez Leszka Balcerowicza. Najlepsze prace zostaną opublikowane i pokazane na wystawach w całej Polsce. Patronat medialny nad imprezą ma TVN24.

Skąd pomysł na taką formę konkursu? Organizatorzy chcą, by dotrzeć do jak największej liczby osób. - W tej formie na pewno łatwiej będzie nam pokazać, co naprawdę kryje się za mitami na temat wcześniejszych emerytur, płatnych studiów czy płatnej służby zdrowia. Dzięki konkursowi nie tylko pozyskamy dobre prace, które będziemy mogli wykorzystać organizując objazdową wystawę w szkołach i uczelniach, ale damy też szansę wypromowania się młodym, zdolnym rysownikom, nawet bez doświadczenia – mówi Alicja Defratyka, Manager ds. Projektów FOR.

Kto, kiedy i jak?

W konkursie może wziąć udział każdy, kto zajmuje się rysowaniem. Do wyboru ma jeden z siedmiu tematów: inflacja, oszczędzanie i inwestowanie, podatki, wcześniejsze emerytury, prywatyzacja, płatna/bezpłatna służba zdrowia oraz płatne/bezpłatne studia wyższe.

Technika wykonania prac jest dowolna, jedyny warunek to możliwość zrobienia kopii prac. Wymagana objętość to nie więcej niż 8 stron A4. Liczba obrazków na stronie może być dowolna.

Konkurs rozpoczął się 24 czerwca i miał potrwać do 10 października. Organizator, powołując się na punkt 23 regulaminu konkursu (23. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany zasad i treści regulaminu w trakcie trwania konkursu) zdecydowała się na przedłużenie terminu nadsyłania prac konkursowych do 31 października 2008 r.

Do tego dnia można przesyłać prace lub dostarczać je osobiście na adres: Fundacja FOR, ul. Stępińska 13, 00-739 Warszawa (liczy się data stempla pocztowego) z dopiskiem "Konkurs na komiks ekonomiczny”. Konkurs będzie rozstrzygnięty do 31 października.

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną pracę konkursową, nigdy wcześniej niepublikowaną.

Na każdej stronie pracy (wyłącznie na odwrocie) powinny znaleźć się: kategoria tematyczna komiksu, imię, nazwisko, adres, e-mail i telefon autora oraz numer strony.

Razem z pracą trzeba koniecznie przesłać podpisany formularz dotyczący wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych. Jest on dostępny na stronie www..for.org.pl. Tam także można znaleźć więcej informacji oraz regulamin konkursu.

Nagrody, nagrody

W konkursie przyznane będą trzy główne nagrody w wysokości 5, 3 i 2 tys. złotych oraz siedem wyróżnień po 1 tysiąc złotych w każdej kategorii tematycznej.

W jury konkursu zasiadają: Leszek Balcerowicz, Przewodniczący Rady Fundacji FOR oraz znani satyrycy i rysownicy: Jacek Fedorowicz, Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki – twórcy Jeża Jerzego, Michał Ogórek, Marek Raczkowski i Antoni Rodowicz. Jury będzie oceniać prace pod względem zgodności z zaproponowanym opisem problemu, oryginalności artystycznej i atrakcyjności wizualnej.

Sponsorem nagród jest Bank Zachodni WBK. Patronat medialny nad imprezą sprawują Gazeta Wyborcza, tygodnik Przekrój, TVN24, radio TOK FM i portal Gildia.pl.

jk/pra

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane