• rozwiń
  • WIG20 2147.47 -0.58%
  • WIG30 2429.45 -0.56%
  • WIG 56557.17 -0.59%
  • sWIG80 11453.05 +0.06%
  • mWIG40 3604.37 -0.69%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:57

Dostosuj

Napięcie przenosi się na plażę. "Rosjanie stają się coraz bardziej szowinistyczni"

Napięcie nasiliło się między wypoczywającymi z Rosji a turystami europejskimi Odtwórz: Napięcie nasiliło się między wypoczywającymi z Rosji a turystami europejskimi
Foto: sxc.hu | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Napięcie nasiliło się między wypoczywającymi z Rosji a turystami europejskimi | Video: Napięcie nasiliło się między wypoczywającymi z Rosji a turystami europejskimi

W wielu popularnych wśród rosyjskich turystów miejscach wypoczynkowych, np. tureckim kurorcie Kemer nad Morzem Śródziemnym, zaobserwować można wyraźne napięcie między wypoczywającymi z Rosji a turystami europejskimi - pisze holenderski "De Telegraaf".

- Rosjanie stają się coraz bardziej szowinistyczni. To postawa "my kontra świat i świat przeciwko nam". Jest to przyczyną tarć z turystami innych narodowości - tłumaczył szef touroperatora Core"don, Atilay Uslu.

Po katastrofie

Media informują, że po katastrofie malezyjskiego samolotu na wschodzie Ukrainy, w której zginęło m.in. 193 Holendrów, doszło zwłaszcza do nasilenia napięć między turystami rosyjskimi a holenderskimi.

Rzecznik holenderskiego oddziału firmy TUI wyjaśnił jednak, że frustracja do tej pory nie przerodziła się w akty przemocy w ośrodkach wypoczynkowych. - Jesteśmy gotowi interweniować, jeśli coś takiego się zdarzy - zapewnił.

Rosjanie rezygnują

Firma Corendon podała, że Rosjanie w tym roku nie decydują się tak licznie na wakacje nad Morzem Śródziemnym. - Na Majorce obserwujemy zmniejszenie się ich liczby o połowę. Lokalni agenci turystyczni sądzą, że to konsekwencje sytuacji geopolitycznej na Ukrainie. Rosyjscy turyści wolą nie wydawać pieniędzy w krajach europejskich krytycznych wobec Rosji albo wręcz proukraińskich - tłumaczą przedstawiciele firmy.

Holendrzy stanowili najliczniejszą grupę wśród osób na pokładzie malezyjskiego boeinga, który został zestrzelony w czwartek w obwodzie donieckim na Ukrainie. Samolot leciał z Amsterdamu do stolicy Malezji Kuala Lumpur. Panuje coraz większe przekonanie, że samolot został zestrzelony pociskiem rakietowym odpalonym z terenów kontrolowanych przez separatystów i że broń tę - zapewne zestaw rakietowy Buk - separatyści musieli otrzymać z Rosji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane