• rozwiń

Nano wjeżdża na salony

Nano wjeżdża na salony
Foto: TATA motors Foto: Producent przewiduje, że popyt na jego maleństwa wyniesie około miliona wozów rocznie

Indyjski koncern Tata Motors wypuści najtańszy samochód świata już 23 marca - podał w czwartek w oświadczeniu producent. Model Nano pojawi się najpierw w finansowej stolicy Indii Bombaju, a w całym kraju będzie prezentowany u dilerów Tata Motors od pierwszego tygodnia kwietnia.

Nano ma kosztować 100 tys. rupii (około 2 tys. dolarów). Zamówienia na ten model firma zacznie przyjmować od drugiego tygodnia kwietnia.

Sprzedaż samochodów miała nastąpić znacznie wcześniej. Jednak jesienią Tata Motors musiał wycofać się z Bengalu Zachodniego, gdzie przeciwko budowie fabryki protestowali rolnicy, twierdząc, że wywłaszczono ich bez odpowiedniej rekompensaty.

Do podobnych protestów dochodzi nadal w wielu rejonach Indii, których dwie trzecie ludności utrzymuje się z rolnictwa.

Opóźniony sukces?

Chociaż przeniesienie produkcji do położonego na zachodzie Indii Gudżaratu opóźniło wypuszczenie modelu na rynek, producent spodziewa się wielkiego sukcesu taniego modelu.

Koncern Tata przewiduje, że popyt na Nano wyniesie około miliona wozów rocznie. Dowodem na to ma być - zdaniem producenta - ruch na jego stronie internetowej, którą ostatnio odwiedziło 30 mln osób.

sm/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane