• rozwiń

Największy pod okiem nadzoru

Największy pod okiem nadzoru
Foto: TVN24 Foto: Najwiekszy pod okiem nadzoru

Goldman Sachs znów na celowniku amerykańskiego nadzoru finansowego. Jak podaje "Financial Times", Securities and Exchange Commission (SEC) przygląda się kolejnym instrumentom finansowym opartym na kredytach hipotecznych, jakie stworzył i jakimi handlował Goldman.

To już drugie takie dochodzenie - SEC od kwietnia prowadzi też dochodzenie w sprawie domniemanych oszustw związanych z inwestycjami o nazwie Abacus 2007.

Ty razem chodzi o warte 2 miliardy dolarów instrumenty o nazwie Mezzaine Hudson Funding CDO. "Financial Times" pisze, że Goldman Sachs, handlując tymi instrumentami, sam grał już na ich spadki, a jeden z pracowników banku napisał w emailu, że te inwestycje to "śmieci".

Według "FT", nadzór finansowy w USA znów ma do Goldman Sachs pretensje o to, że nie uprzedził klientów o ryzyku związanym z rynkiem nieruchomości i o własnej polityce inwestycyjnej. Zarówno Goldman Sachs, jak i komisja SEC odmówili "Financial Times" komentarza.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane