• rozwiń

Największy giełdowy debiut wszech czasów

Największy giełdowy debiut wszech czasów
Foto: sxc.hu Foto: Agricultural Bank of China zarabia głównie na kredytowaniu chińskiego rolnictwa

Rzucasz się na giełdowe debiuty? Poruszyła cię skala oferty PKO? To szykuje się właśnie giełdowy debiut, jakiego świat nie widział. Apetyt na tę ofertę mają najwięksi światowi gracze: na parkiety giełd w Hongkongu i Szanghaju zmierza Agricultural Bank of China.

Spodziewana wycena banku mieści się między 19 a 30 miliardami dolarów. Ma więc szansę pobić poprzedni światowy rekord, ustanowiony także przez chiński bank Industrial and Commercial Bank of China w 2006 roku. Jego akcje sprzedały się wówczas za 22 miliardy dolarów.

Apetyt mają najwięksi

Aktualna oferta budzi zainteresowanie największych światowych graczy - od katarskich funduszy inwestycyjnych, przez brytyjski bank Standard Chartered i holenderski Rabobank, po potentata z Hongkongu Li Ka-shinga.

Zapisy na akcje ABC startują w najbliższą środę, debiut na parkietach w Hongkongu i Szanghaju przewidziany jest w połowie lipca.

ABC, "od zawsze" główny kredytodawca chińskiego rolnictwa, w trzech kwartałach ostatniego roku obrachunkowego przyniósł zyski równowartości 7,22 miliardów dolarów.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane