• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Największy bank w Polsce nie zmienił prezesa

Największy bank w Polsce nie zmienił prezesa
Foto: TVN24 Foto: U sterów PKO BP bez zmian

Nie było niespodzianki. U sterów największego banku w kraju zostaje Zbigniew Jagiełło. Rada nadzorcza PKO BP, po przesłuchaniu czterech kandydatów, na dwuletnią kadencję prezesa zarządu wybrała tego, który od jesieni 2009 roku kieruje bankiem.

- Zwycięstwo dotychczasowego prezesa było w gruncie rzeczy oczekiwane. Na jego korzyść przemawiają wyniki, które były nienajgorsze. Ma on też dobre relacje ze skarbem państwa, który wybór poparł. Pozytywna wiadomość dla banku jest taka, że zostanie zachowane status quo, a stan obecny nie jest najgorszy – uważa Piotr Palenik, analityk ING Securities.

Zwycięstwo dotychczasowego prezesa było w gruncie rzeczy oczekiwane. Na jego korzyść przemawiają wyniki, które były nienajgorsze. Ma on też dobre relacje ze skarbem państwa, który wybór poparł. Pozytywna wiadomość dla banku jest taka, że zostanie zachowane status quo, a stan obecny nie jest najgorszy

palenik o jagielle

Andrzej Powierża, analityk DM Banku Handlowego, również nie jest zaskoczony werdyktem rady nadzorczej.
- Zbigniew Jagiełło wydawał się pewniakiem po wypowiedziach szefa rady nadzorczej, że dobre zarządy, poprawiające wyniki spółek, nie powinny bać się o reelekcję. Wyniki PKO BP poprawiały się z kwartału na kwartał – mówi.

W finansach od 16 lat

Jagiełło ma 47 lat. Jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz Executive MBA prowadzonego przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów, Uniwersytet Gdański i Rotterdam School of Management Erasmus University.

Od 1995 roku zawodowo związany z polskim rynkiem finansowym. Karierę rozpoczynał w Pioneer Pierwszym Polskim Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych kierując biurem regionalnym we Wrocławiu. Pod koniec 1996 roku przeniósł się do Warszawy, gdzie najpierw, jako dyrektor sprzedaży i dystrybucji, a od 1998 roku, jako wiceprezes zarządu współtworzył PKO/Credit Suisse TFI. W ciągu czterech lat stworzył pierwszą w Polsce bankową sieć dystrybucji funduszy inwestycyjnych.

W lipcu 2000 roku objął funkcję prezesa zarządu Pekao/Alliance Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, które w połowie 2001 roku, w wyniku połączenia z Pioneer Pierwszym Polskim Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych, zmieniło finalnie nazwę na Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Pełniąc funkcję prezesa Jagiełło nadzorował tworzenie sieci dystrybucji funduszy inwestycyjnych w Banku Pekao utrzymując i wzmacniając pozycję Pioneer Pekao TFI.

Równolegle od 2005 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Pioneer Pekao Investment Management oraz przewodniczącego rady nadzorczej Pekao Financial Services. W globalnej strukturze Pioneer Investments pełnił funkcję Head of Distribution w regionie Europy Centralnej i Wschodniej (CEE), nadzorując działalność dystrybucyjną, marketingową oraz kontakty z klientami instytucjonalnymi i rozwój produktów.

Zasiadał także w radach nadzorczych spółek należących do grupy Pioneer Investments w Czechach, Rumunii i na Węgrzech.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane