• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Największy bank świata wejdzie do Polski

Największy bank świata wejdzie do Polski
Foto: Wikipedia/Rudolf Simon Foto: Siedziba ICBC w Pekinie

Największy bank świata - Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) - chce otworzyć filię w Polsce - zapowiedział na konferencji prasowej w Pekinie prezydent Bronisław Komorowski.

Jak powiedział polskim dziennikarzom doradca ds. ekonomicznych prezydenta Jerzy Osiatyński, ICBC "jest poważnym graczem na rynku obligacji".

Osiatyński dodał, że bank w rozmowach ze stroną polską wyraził zainteresowanie wszystkimi polskimi instrumentami finansowymi, czyli obligacjami, kredytami, papierami dłużnymi.

Spytany o zainteresowanie ze strony ICBC polskim rynkiem, wiceminister finansów Dominik Radziwiłł powiedział: - To jest na pewno dobra wiadomość dla Polski. To jest największy bank na świecie, o największej sumie bilansowej na świecie wynoszącej prawie dziesięciokrotność sumy bilansowej polskiego systemu bankowego. To jest dowód na to, że ta największa w części państwowa instytucja, dostała zielone światło, żeby wchodzić również do Polski.

Współwłaścicielem ICBC jest państwo chińskie. Bank ma ponad 3,6 miliona klientów korporacyjnych oraz 216 milionów klientów indywidualnych i jest obecnie największym na świecie pod względem kapitalizacji i zysków.

Główna siedziba banku znajduje sie w Pekinie. ICBC ma też oddziały m.in. w Luksemburgu, Amsterdamie, Brukseli, Paryżu, Madrycie, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Mediolanie.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane