• rozwiń

Największe gospodarki pod nadzorem MFW

Międzynarodowy Fundusz Walutowy zapowiada jeszcze pilniejszą obserwację największych gospodarek świata. MFW chce zwiększyć aktywność w publikowaniu raportów i ostrzeżeń dotyczących problemów.

Sprawozdania będą dotyczyły gospodarek Stanów Zjednoczonych, Chin, Japonii, Wielkiej Brytanii oraz strefy euro. Fundusz ma się w nich skupiać przede wszystkim na konsekwencjach problemów największych gospodarek dla innych regionów świata.

Dyrektor generalny MFW Dominique Strauss-Kahn zaznaczył, że obecnie potrzebne są takie instrumenty, które odbudują zaufanie rynku. - MFW musi przystosować się do nowych wyzwań i zapewnić, że dysponuje instrumentami oceny i minimalizowania ryzyka, które zagrażałoby stabilności światowej gospodarki - stwierdził Strauss-Kahn.

Większą aktywność w obserwowaniu gospodarek zapowiedziała we wtorek także Bruskela. Unijni ministrowie finansów zdecydowali, że urzędnicy będą mieli wgląd w projekty budżetów państw Unii.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane