• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Największe fałszerstwo w historii euro

Największe fałszerstwo w historii euro
Foto: Reuters Foto: Jeszcze nie było takiego fałszerstwa

Fałszerze euro przyłapani na gorącym uczynku. Kolumbijska policja we współpracy z Europolem, przechwyciła jedenaście milionów euro. To największe tego rodzaju fałszerstwo w historii europejskiej waluty.

Policja odnalazła fałszywe pieniądze podczas przeszukania piwnicy, w której znajdowała się nielegalna drukarnia banknotów w stolicy Kolumbii - Bogocie. Znaleziono tam prasę drukarską, komputery i drukarki laserowe. W innym pomieszczeniu były przechowywane gotowe banknoty.

Funkcjonariusze aresztowali mężczyznę, który pilnował pieniędzy, ale główni organizatorzy nielegalnej operacji są nadal poszukiwani.

Fałszywki miały trafić do Unii

Zdaniem eksperta Europolu, jakość przeznaczonych na rynek europejski banknotów była dobra. Banknoty o nominałach dwieście i pięćset euro przeznaczone były na przemyt do Unii Europejskiej. Jest to najwyższa kwota fałszywych banknotów euro, jaką kiedykolwiek przechwycono poza granicami Europy.

Coraz więcej wpadek

Z danych Europejskiej Banku Centralnego wynika, że tylko w pierwszym półroczu tego roku liczba skonfiskowanych, fałszywych euro wzrosła o piętnaście procent w porównaniu do roku poprzedniego.

jjb, tk/mlas ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane