• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Najtańszy kabriolet na rynku. Przynajmniej za oceanem

Najtańszy kabriolet na rynku. Przynajmniej za oceanem
Foto: FIAT Foto: Fiat 500 cabrio convertible: mały, stylowy, czteromiejscowy

Elektrycznie sterowany miękki rozkładany dach, wyższe okna, czternaście kolorów nadwozia i redukcja dwutlenku węgla o 10 procent – to największe zalety najnowszego dzieła Fiata. Fiat 500 cabrio convertible zadebiutował na jednych z najważniejszych targów motoryzacyjnych na świecie – New York Auto Show, które właśnie się rozpoczynają.

Między 22 kwietnia a 1 maja w Nowym Jorku odbędzie się jedna z największych wystaw motoryzacyjnych na świecie. Nowojorska impreza niemal pokrywa się terminami z tą w Szanghaju. Mimo, że chińskie targi są coraz ważniejsze dla światowej motoryzacji, to koncerny zdecydowały, że część swoich premier pokażą jedynie w USA.

Miękki dach chowa się z tyłu

Na New York Auto Show 2011 swoje najnowsze dzieło zaprezentował Fiat - model 500 w wersji cabrio, który ma unikalny miękki rozkładany dach. Producent twierdzi, że takie rozwiązanie zabezpiecza pasażerów przed szumem wiatru i zawirowaniami powietrza, w przeciwieństwie do standardowych kabrioletów.

Co więcej, dach ten nie chowa się w bagażniku, więc nie zajmuje, potrzebnej w tak małym samochodzie, przestrzeni ładunkowej. Jest sterowany elektrycznie i całkowicie chowa się za tylnymi zagłówkami. Może zostać złożony i rozłożony nawet przy prędkości 96 km na godzinę.

500c ma minimalnie wyższą szybę w porównaniu do swojego brata w wersji hatchback. Tylna kanapa może zostać rozłożona, dzięki czemu przestrzeń ładunkowa zostaje powiększona aż pięciokrotnie.

Najtańszy kabriolet na rynku

W małym, stylowym, czteromiejscowym samochodzie, który jest idealny na letnie przejażdżki, ważne jest też to, co pod maską. To 1,4-litrowy, czterocylindrowy silnik MultiAir, o mocy 101 KM i z momentem obrotowym wynoszącym 133 Nm. Jednostka napędowa połączona jest z pięciobiegową, manualną skrzynią. Zaletą silnika jest redukcja dwutlentku węgla o 10 procent.

Fiat 500 cabrio convertible zostanie wyprodukowany w czternastu kolorach nadwozia, do wyboru będzie też 12 różnych kombinacji tkanin i materiałów we wnętrzu.

W sprzedaży pojawi się późną wiosną. Fiat 500 cabrio convertible będzie najtańszym kabrioletem na amerykańskim rynku – cena zaczyna się od 19,5 tys. dolarów. To 4 tys. dolarów więcej niż cena zwykłego 500.

am//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane