• rozwiń
  • WIG20 2158.39 +0.11%
  • WIG30 2446.08 +0.16%
  • WIG 57038.73 +0.25%
  • sWIG80 11478.85 -0.09%
  • mWIG40 3652.65 +0.22%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:48

Dostosuj

Najszybsza limuzyna Porsche po debiucie

Najszybsza limuzyna Porsche po debiucie
Foto: Porsche Foto: Najszybsza lizmuzyna Porsche jest jeszcze mocniejsza od zwykłego modelu Turbo

Najnowszy model Porsche dzięki podrasowanemu silnikowi rozwija moc o 50 KM większą od swojego poprzednika, do setki rozpędza się w zaledwie 3,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 306 km na godzinę. Panamera Turbo S jest też bezpieczniejsza: specjalny system ogranicza ryzyko dachowania i minimalizuje pochyły podczas pokonywania zakrętów. Samochód pokazano w Szanghaju, gdzie trwają największe targi samochodowe na świecie.

Dla największych światowych producentów aut, którzy wystawiają się na trwających w Szanghaju targach motoryzacyjnych International Auto Show, rynek chiński należy do najważniejszych. W marcu sprzedaż aut w Chinach wzrosła o 10 proc., podczas gdy na rynkach amerykańskim i japońskim odnotowano 30-procentowe spadki.

Nic dziwnego, że większość premier odbywa się na największych targach samochodowych na świecie.

Tam po raz pierwszy Porsche zaprezentowało najmocniejszą odmianę swojej limuzyny - model Panamera Turbo S.

Dodatkowa moc i moment

Pod literą "S" kryje się dodatkowa moc oraz moment obrotowy. Standardowa Panamera Turbo napędzana jest silnikiem 4.8 litra, który generuje 500 KM oraz 700 Nm. Jej mocniejsza odmiana (przeprogramowano elektronikę sterującą pracą silnika, a turbosprężarki wykonano z tytanu i magnezu) rozwija moc o 50 KM większą, a wartość maksymalnego momentu obrotowego wynosi teraz 800 Nm.

System Launch Control zapewnia świetne przyspieszenie - nowy model do setki rozpędza się zaledwie w 3,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 306 km na godzinę. Mimo to, jak zapewnia producent ze Stuttgartu, zapotrzebowanie na paliwo nie wzrasta – każde 100 km to 11,5 litra benzyny.

Z zewnątrz Panamera Turbo S wyróżnia się 20-calowymi kołami oraz spoilerem, który wysuwa się z tylnej części nadwozia przy wyższych prędkościach.

Większe bezpieczeństwo

Najważniejsze modyfikacje Turbo S w stosunku do zwykłego Turbo to także dbałość o bezpieczeństwo. Najszybsza Panamera będzie wyposażona w specjalny system, który ogranicza ryzyko dachowania i ogranicza poślizg kół, a także minimalizuje pochyły podczas pokonywania zakrętów.

Porsche Panamera Turbo S pojawi się w salonach w czerwcu 2011 roku. W Niemczech cena wynosić będzie 167 tys. euro.

am//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane