• rozwiń
  • WIG20 2160.08 +0.19%
  • WIG30 2445.66 +0.15%
  • WIG 56862.11 -0.06%
  • sWIG80 11463.93 -0.22%
  • mWIG40 3646.82 +0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:58

Dostosuj

Temat: Niemcy

Najstarszy bank w Niemczech pozbywa się klientów. Tych bez miliona euro na koncie

Szwajcarskie banki będą musiały zrezygnować z tajemnicy bankowej Odtwórz: Szwajcarskie banki będą musiały zrezygnować z tajemnicy bankowej
Szwajcarskie banki będą musiały zrezygnować z tajemnicy bankowej "Źródło: TVN24 BiS"

Najstarszy niemiecki prywatny bank pozbywa się "biednych klientów", czyli takich, którzy nie mają na koncie co najmniej miliona euro - podaje "Deutsche Welle". Klienci Berenberg Banku, którzy nie mają takich oszczędności, otrzymali listy sugerujące, że powinni przenieść się do innej instytucji.

O tym, że niektórzy klienci są nieopłacalni dla banków przekonali się klienci najstarszego prywatnego banku w Niemczech. Chodzi o Berenberg Bank w Hamburgu, który działa od 1590 roku. Klienci tej instytucji, których aktywa nie przekraczały wartości miliona euro, otrzymali list sugerujący, że powinny znaleźć inny bank.

W interesie klientów?

Berenberg Bank tłumaczy swoje zachowanie nową strategią. "Dla realizacji naszych strategii konieczna jest określona wysokość lokat. Nasi doradcy regularnie przeglądają depozyty i odbywają konsultacje z klientami. Musimy dbać o odpowiednie warunki ramowe, bo leży to w interesie naszych klientów" - tłumaczą władze banku.

Okazuje się, że hamburski bank nie jest jedynym, który stawia swoim klientom tak wysoką poprzeczkę. Na podobny krok zdecydował się szwajcarski bank UBS, który rozstał się nie dość dochodowymi klientami. Oba banki tłumaczą się, że wynika to m.in. z niskiej stopy procentowej, która czyni ich biznes coraz mniej dochodowym.

Wizerunek ważniejszy

Zbyt niskie aktywa klientów to nie jedyny problem, z jakim borykają się banki z najwyższej półki. "Wiele banków obawia się utraty swojej reputacji, kiedy wychodzi na jaw, że obracają one pieniędzmi klientów, które nie zostały opodatkowane" - podaje "DW".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane