• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Najłatwiej pracę znajdzie dziś sprzedawca, robotnik i pracownik produkcyjny

Najłatwiej pracę znajdzie dziś sprzedawca, robotnik i pracownik produkcyjny
Foto: tvn24, sxc.hu Foto: Najłatwiej znajdą pracę sprzedawcy i robotnicy

Sprzedawca, robotnik oraz pracownik produkcyjny - takich osób najbardziej dziś poszukują przedsiębiorcy. Na kolejnych miejscach jest m. in. elektryk, księgowy i kierowca kategorii C i D. Jeśli chodzi o rozwój zawodowy, to najlepiej dziś wybrać technikum lub szkołę zawodową.

Takie dane wynikają z raportu przygotowanego przez firmę Work Service, po przeprowadzeniu analizy ofert w Urzędach Pracy w całym kraju.

Pierwsza dziesiątka

Okazuje się, że najłatwiej o pracę jest sprzedawcom, robotnikom budowlanym i polowym, pracownikom produkcyjnym oraz elektrykom. Kolejne miejsca zajmują: pomoc kuchenna, technik prac biurowych oraz księgowy. Na dziewiątym miejscu rankingu plasuje się pilarz, a dziesiątkę zamyka kierowca kategorii C (ciężarówki) i D (autobusy).

- Informacje z Wojewódzkich Urzędów Pracy tylko potwierdzają dane GUS na temat wysokiego bezrobocia wśród absolwentów szkół wyższych  tłumaczy Tomasz Hanczarek Prezes Work Service S.A. - Obecnie osobom, które mają wyższe wykształcenie, jest bardzo ciężko znaleźć pracę, bez względu na to, czy posiadają one doświadczenie i są specjalistami, czy też nie mają bogatego CV - dodaje Hanczarek.

Gorzej wykształceni

Z analizy wynika też, że większość ofert pracy stanowią dziś te dla osób z niższym wykształceniem. Dziś wydaje się, że najpewniejszym kierunkiem kształcenia jest wybór technikum lub szkoły zawodowe. Wszystko dlatego, że od lat na polskim rynku pracy brakuje specjalistów w niektórych dziedzinach, np. spawaczy, tokarzy i elektryków o wysokich uprawnieniach.

1. Sprzedawca - Handlowiec
2. Robotnik budowlany
3. Robotnik polowy
4. Pracownik produkcyjny
5. Elektryk
6. Pomoc kuchenna
7. Technik prac biurowych
8. Księgowy
9. Pilarz
10. Kierowca kategorii C i D

Najbardziej poszukiwani specjaliści w Polsce

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane