• rozwiń

"Najgorsze już za nami"

"Najgorsze już za nami"
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Cżłonek RPP, prof. Marian Noga: PKB będzie teraz wzrastać

Najgorszy dla polskiej gospodarki był drugi kwartał tego roku - ocenił w TVN CNBC Biznes prof. Marian Noga, członek Rady Polityki Pieniężnej. W IV kwartale prof. Noga spodziewa się już jednoprocentowego wzrostu PKB. Członek RPP: PKB będzie teraz wzrastać.

Jak podkreślił prof. Noga, obecnie ważne jest to, co GUS powie o Produkcie Krajowym Brutto w drugim i trzecim kwartale. - Natomiast czwarty kwartał zapowiada się już nieco lepiej i niech to będą nadzieje, że oznaki wychodzenia z tego twardego dna, jak to niektórzy popularnie mówią, nastąpi - stwierdził członek RPP. Dodał, że nie spodziewa się, by wystąpiły jakieś perturbacje.

Stopy bez zmian?

W NBP trwa robocze posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Za tydzień RPP podejmie decyzję o wysokości stóp procentowych. Główna wynosi obecnie 3,5 proc. Zdaniem prof. Nogi, Rada nie powinna na razie zmieniać stóp procentowych.

- Nie widzę przestrzeni do obniżek stóp, ani też nie myślę o żadnych oczywiście podwyżkach - powiedział w TVN CNBC Biznes prof. Marian Noga. Jak to określił, Rada jest obecnie "w takim nastawieniu neutralnym" i - jego zdaniem - nie powinna zmieniać stóp procentowych.

mon ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane