• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 17:15

Dostosuj

Najfajniejsze targi świata

Najfajniejsze targi świata
Foto: Reuters Foto: Najfajniejsze targi świata. W Hong Kongu

Lalki, samochodziki, pluszaki, dinozaury... Największe stężenie zabawek na metr kwadratowy! Na tych targach jest wszystko, co dla młodego obywatela ważne. W Hong Kongu ruszyły w poniedziałek największe azjatyckie targi zabawek. Producenci liczą, że nowe atrakcje pomogą im odwrócić załamanie rynku.

Zabawkowy rynek stopniał w Hong Kongu o 10 procent, ale... już raczej wraca do normy.

Kryzys finansowy zmniejszył zapotrzebowanie na zabawki, ale w obliczu odradzania się światowych gospodarek - także i w sektorze zabawkarskim widać ożywienie. Szczególnie u największego ich producenta: Chin.

Ożywienie w chińskim sektorze zabawkarskim można było obserwować od początku sezonu sprzedaży świątecznej, kiedy do fabryk napłynęła fala nowych zamówień.

Chińskie zabawki na cały świat

Te same fabryki z Delty Rzeki Perłowej, które z powodu problemów finansowych w ubiegłym roku masowo zwalniały pracowników, teraz gorączkowo poszukują nowych. Liczba zamówień na zabawki z Chin znacznie wzrosła.

Zamówienia na zabawki napływają nie tylko z krajów rozwiniętych. Kryzys zmusił producentów Państwa Środka do poszukiwania nabywców między innymi w Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie

ktu/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane