• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Najbogatszy człowiek świata wystraszył się kryzysu

Najbogatszy człowiek świata wystraszył się kryzysu
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Najbogatszy człowiek świata wystraszył się kryzysu w Stanach Zjednoczonych

Warren Buffett na zakupach w Europie. Najbogatszy człowiek świata przenosi swoje pieniądze za ocean, do Europy, gdzie sytuacja jest stabilniejsza. - Nie podzielam optymizmu analityków, którzy świętują z powodu zażegnania kryzysu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych - tłumaczy swoją decyzję.

Wprawdzie Buffett zgadza się z wieloma analitykami i podobnie jak oni głosi pogląd, że większość problemów spowodowanych kryzysem kredytowym, z którymi boryka się Wall Street inwestorzy mają już za sobą, ale dodaje, że o końcu kryzysu nie można jeszcze mówić. Jego zdaniem, amerykańscy inwestorzy jeszcze odczują skutki kryzysu kredytowego. - Myślę, że pojawią się kolejne fale problemów związane z tym kryzysem. Będą one spowodowanie w dużej mierze nadmuchaną do niesamowitych rozmiarów bańką na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych - mówi inwestor giełdowy.

Ponadto, jego zdaniem to właśnie działania rezerwy federalnej po ogłoszeniu bankructwa przez bank Bear Stearns, w dużej mierze spowodowały problemy na nowojorskiej giełdzie. (CZYTAJ WIĘCEJ).

Warren Buffett w tym roku został uznany za najbogatszego człowieka świata. Według pisma "Forbes" jego majątek wynosi 62 miliardy dolarów. Buffet regularnie gra w brydża ze swoim przyjacielem Billem Gates'em.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane