• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nagie panie windują ceny

Nagie panie windują ceny
Foto: sxc.hu Foto: Widoki na wyższe ceny?

Jesteś macho? Uważaj! Reklamy z roznegliżowanymi paniami powodują, że nie dostrzegasz zawyżonych cen. Tak przynajmniej wynika z badań belgijskich naukowców. Wszystko przez testosteron.

Jak doniosła flamandzka stacja radiowa VRT, naukowcy z uniwersytetu w Leuven wykryli, iż właśnie macho mają słaby punkt i zdecydowanie słabiej reagują na wyższą cenę, gdy zostaną pobudzeni na tle seksualnym

- Macho są zazwyczaj twardymi negocjatorami, ale kiedy trafiają na reklamę z nagim ciałem po prostu miękną i można ich wodzić za nos - mówił w VRT profesor Siegfried Dewitte.

Według opinii naukowca także wtedy łatwiej sprowokować ich do spontanicznych zakupów. - Kiedy mężczyzna widzi plakat z kobietą w bikini albo w bieliźnie, prędzej decyduje się na kupno filmu, ciastka czy papierosów - mówił prof. Dewitte. Jego zdaniem właściciel kiosku z papierosami czy słodyczami może zwiększyć sprzedaż swych towarów eksponując plakaty z rozebranymi paniami.

Mężczyźni o charakterze macho są na takie bodźce szczególnie podatni, ale i kobiety reagują na podobizny panów w bieliźnie. Ich widok również podnosi ich skłonność do konsumpcji. Profesor Dewitte zauważa też, że seksualne poruszenie łatwiej osiąga się przez bezpośredni dotyk niż przez bodźce wizualne.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane