• rozwiń
  • WIG20 2241.41 +0.26%
  • WIG30 2537.93 +0.24%
  • WIG 58904.90 +0.15%
  • sWIG80 11584.25 +0.10%
  • mWIG40 3753.94 -0.13%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:46

Dostosuj

Na zakupy weź własną torbę - będzie taniej

Na zakupy weź własną torbę - będzie taniej
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Torby foliowe są nieekologiczne - orzekło Min. Środowiska

Opłaty za torby foliowe we wszystkich sklepach, bez wyjątku - takie plany ma Ministerstwo Środowiska. To gest poparcia resortu dla proekologicznego trendu w robieniu zakupów.

Jak wiadomo torby foliowe, używane masowo w supermarketach, małych sklepach i na bazarach są nieekologiczne. Kilka sieci handlowych już proponuje swoim klientom trwalsze, wielorazowe torby lub torby papierowe. Decyzją Ministerstwa Środowiska, zarówno duże sieci, jak i małe sklepiki będą zmuszone do wprowadzenia opłaty za "foliówki".

Resort środowiska chce skłonić Polaków do proekologicznych zachowań. Liczy, że zniechęceni dodatkowymi opłatami klienci zaopatrzą się w torby wielokrotnego użytku. Jeśli ustawa wejdzie w życie - to przy sklepowej kasie za każdą torebkę foliową będziemy musieli zapłacić 20 groszy. Kilka dużych sieci handlowych już wprowadziło opłaty za torby. Resort opracowuje listę produktów, które bezpłatnie będzie można pakować w torebki.

Projekt ustawy zakłada także, że duże sklepy - powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych - będą musiały zbierać opakowania po produktach i je selekcjonować zależnie od materiału, z jakiego są wykonane.

lad/kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane