• rozwiń
  • WIG20 2220.13 -0.44%
  • WIG30 2521.59 -0.39%
  • WIG 58612.48 -0.41%
  • sWIG80 11624.90 +0.17%
  • mWIG40 3788.73 -0.24%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:14

Dostosuj

Na zakupy do PDT jak za dawnych lat

Dziś są obrazem nędzy i rozpaczy, za kilka lat mają stać się wizytówkami miast. Do Polski przychodzi moda na rewitalizowane zabytkowe budynki handlowe. Drugą młodość przeżywać mają m.in. wrocławska Renoma, szczeciński Posejdon i poznański Okrąglak - zapowiada "Puls Biznesu".

Jak podaje gazeta, rewitalizacją zabytkowych budynków zajęła się firma będąca ich zarządcą i właścicielem - Centrum Development&Investnents. Spółka planuje odrestaurować 20 obiektów w 15 miastach Polski. Do 2013 roku zostanie odnowionych pierwszych 13. Wśród nich są budowle przedwojenne, jak i te powstałe w czasach PRL.

"Budynki tylko na tym zyskają"

W pierwszej kolejności oddane zostaną wrocławska Renoma, poznański Okrąglak, Posejdon w Szczecinie i dom handlowy Jedynak w Bydgoszczy. W naznaczonych historią murach powstaną przestrzenne galerie handlowe i biura.

- Chcemy przywrócić budynki do życia tworząc nową jakość w przestrzeni miejskiej - tłumaczy Agata Mikołajczak z Centrum Development&Investnents. - Budynki tylko na tym zyskają. Zmieni się nie tylko ich wygląd, ale również powierzchnia i przeznaczenie - dodaje.

W parze z ożywieniem centrów miast

Zdaniem analityków, proces rewitalizacji domów handlowych idzie w parze z ożywieniem centrów miast. - To moda, która przychodzi do nas z Zachodu i dopiero się u nas zaczyna - oceniają.

O tym, czy przełoży się na komercyjny sukces przekonamy się już za dwa lata, kiedy zakończy się rewitalizacja pierwszych budynków.

eq/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane