• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Na zakupy? Do sieci

Na zakupy? Do sieci
Foto: sxc.hu Foto: Handel przez internet coraz popularniejszy w Polsce

Taniej, szybciej i bez wychodzenia z domu. Coraz więcej Polaków przekonuje się do zakupów przez internet. W ubiegłym roku wydaliśmy w ten sposób 11 mld zł. Dzięki temu obroty w sieci wzrosły o jedną trzecią w porównaniu do 2007 r. - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na wyniki raportu Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego.

Choć suma wydanych w sieci pieniędzy stanowi zaledwie 2 proc. obrotów całego handlu detalicznego, to jednak taka forma zakupów staje się coraz bardziej popularna. W ubiegłym roku obroty handlu w sieci wzrosły trzykrotnie szybciej niż tradycyjnego handlu.

Co tak napędza rynek w sieci? Przede wszystkim coraz popularniejsze aukcje internetowe. Co ciekawe, według przedstawicieli e-commerce, wszechobecny już niemal kryzys ekonomiczny nie dotknął jak dotąd ich branży.

Prognozy na przeszłość są równie optymistyczne. Jak twierdzi Sławomir Karpiński z Connect Distribution, mimo kryzysu obroty w sieci będą stale rosły, bo są tańsze i wygodniejsze.

W sieci poszukujemy zwłaszcza droższych towarów. Często też internetu używamy do informacji o produktach i porównywania ich cen.

mon/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane