• rozwiń
  • WIG20 2229.01 -0.88%
  • WIG30 2525.33 -0.93%
  • WIG 58780.75 -0.61%
  • sWIG80 11557.54 -0.28%
  • mWIG40 3754.81 -0.67%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:52

Dostosuj

Na Wyspach nie da się już pracować na czarno?

Na Wyspach nie da się już pracować na czarno?

10 tys. funtów kary za zatrudnianie na czarno, oraz więzienie i nie limitowana grzywna, jeśli pracodawca zrobił to świadomie. Wchodzące w lutym w życie przepisy są elementem reformy brytyjskiego systemu kontroli imigracji, wprowadzanej przez tamtejsze MSW.

Wprowadzane przez rząd po konsultacjach z brytyjskimi przedsiębiorcami środki mają zapobiec nielegalnemu zatrudnianiu i ułatwić pracę agencji ds. kontroli granicznej i imigracji (BIA). System kar stanowi element największych od 40 lat zmian w przepisach dotyczących imigrantów.

Odstraszyć niepożądanych gości

W ciągu roku BIA ma wprowadzić system obowiązkowych kart tożsamości dla cudzoziemców i zasady wzorowane na australijskim systemie punktowym, by zapewnić przyjazd do Wielkiej Brytanii jedynie pracownikom z pożądanymi tam umiejętnościami.

Jak mówi minister spraw wewnętrznych Jacqui Smith, rząd stara się, by Wielka Brytania stała się mniej atrakcyjnym krajem dla nielegalnych imigrantów. Według niej nowe kary stanowią skuteczniejszy sposób postępowania wobec pracodawców, którzy omijają prawo lub stosują metody rekrutacji związane z wyzyskiwaniem pracowników.

Rząd opublikował też deklarację, która wyznacza nowe podejście do pracodawców lub szkół chcących pomagać imigrantom w uzyskaniu brytyjskiej wizy. Tacy pracodawcy i szkoły muszą mieć odpowiednie licencje.

BIA regularnie prowadzi akcje przeciwko pracy na czarno. W 2006 roku w rezultacie ponad 5200 takich akcji wydalono ponad 22 tys. ludzi.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane