• rozwiń

Na wojnę z kryzysowymi włamywaczami

Na wojnę z kryzysowymi włamywaczami
Foto: sxc.hu Foto: Kryzys gospodarczy zaktywizował przestępców na Wyspach

Jak uchronić Brytyjczyków przed falą włamań, którą może wywołać kryzys gospodarczy - nad tym problemem zastanawiali się w Londynie przedstawiciele MSW, policji, organizacji charytatywnych, a także sklepów dla majsterkowiczów. Brytyjski rząd jest zaniepokojony rosnącą falą przestępstw przeciwko mieniu.

Spotkanie zwołano z inicjatywy brytyjskiej sekretarz stanu ds. wewnętrznych Jacqui Smith.

Chociaż w ciągu ostatniej dekady liczba włamań znacznie spadła, to najnowsze dane pokazują trend wzrostowy. Władze obawiają się, że kryzys gospodarczy wywoła wzrost przestępczości, zwłaszcza o agresywnym charakterze.

Broń się sam

Na naradzie w MSW zastanawiano się, jak informować obywateli o metodach, dzięki którym mogą zwiększyć bezpieczeństwo swoich domostw. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele stowarzyszenia ubezpieczycieli oraz organizacji "Crimestoppers", zajmującej się zwalczaniem przestępstw.

Inicjatywę MSW skrytykowali opozycyjni konserwatyści. Ich zdaniem rząd powinien działać szybciej i zamiast apelować do obywateli o lepszą ochronę domów, zwiększyć raczej liczbę policjantów na ulicach.

/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane